12. 08. 2019 19:10 | NITRA/TV Markíza

Kňaz hlásal dobrovoľnosť celibátu a prišiel za to o rúcho. Zisťovali sme, čo robí dnes

Napriek zákazu slúžiť veriacim kňazom zostáva aj naďalej.

Kňaz Michal Lajcha
Kňaz Michal Lajcha Foto: TV Markíza

Z kňaza šofér dodávky. Bývalý farár Lajcha, ktorého o sutanu pripravila verejná kritika celibátu, bol dokonca pol roka aj na úrade práce. Dnes kontroverzného kňaza živí šoférovanie. O tom, že celibát by mal byť dobrovoľný, teraz pred kamerou prvýkrát prehovoril ďalší kňaz.

Za kňaza ho vysvätili pred desiatimi rokmi. Michal Lajcha už ale takmer rok omše slúžiť nesmie. Jazdí s dodávkou na západ.

Do pozornosti sa dostal tým, že si dal vytetovať na chrbát úryvok z Biblie v hebrejčine. Neskôr vydal knihu, kde presadzuje názor, že celibát by mal byť dobrovoľný. Nepísal ju ale sám.

Vzbura proti celibátu stála oboch kňazov rúcho. Vyhadzov Lajchu cirkev v minulosti odôvodnila tým, že bez dovolenia opustil farnosť a veriacim neslúžil omše, ani neprišiel na dohodnuté stretnutie s biskupom.

Na to, ako sa cirkev pozerá na suspendáciu kňazov, sme sa pýtali po takmer roku aj my. Dostali sme rovnakú odpoveď, ako pred jedenástimi mesiacmi.

Obaja kňazi si ale za názormi o dobrovoľnosti celibátu stoja a napriek zákazu slúžiť veriacim, kňazmi zostávajú aj naďalej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?