31. 12. 2019 11:41 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Senát okresného súdu neodmietol návrh dohody v prípade lúpeže v dome Ernesta Valka

Jaroslav Klinka sa s prokurátorom dohodol na vine a treste.

Jaroslav Klinka.
Jaroslav Klinka. Foto: TV Markíza

Senát Okresného súdu v Pezinku na neverejnom zasadnutí neodmietol obsah návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry SR s Jaroslavom Klinkom, obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. 

"Senát OS Pezinok na dnešnom neverejnom zasadnutí preskúmal obsah návrhu dohody o vine a treste, pričom rozhodol tak, že návrh GP SR súd neodmietol. Preto vytýčil termín verejného zasadnutia na 31. januára 2020 o 9.30 h, keď sa bude rozhodovať o schválení/neschválení návrhu dohody o vine a treste," objasnil ďalej Adamčiak. Na utorkovom neverejnom zasadnutí neboli prítomné procesné strany.

Prokurátor generálnej prokuratúry Jozef Kandera podal na jar tohto roka na Okresnom súde v Pezinku návrh dohody o vine a treste. Uzavrel ju s Jaroslavom Klinkom, ktorý je obvinený z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka. Klinka je v prípade vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka obvinený z lúpeže a nie zo samotnej vraždy.

Právnika zavraždili v jeho dome v Limbachu v roku 2010. Po vyšetrovaní policajti navrhli obžalovať 43-ročného Jozefa Radiča a 45-ročného Jaroslava Klinku, ktorých motívom bolo podľa polície lúpiť vo Valkovom dome. Streliť právnika do hrudníka mal Radič, čím mu mal spôsobiť smrteľné zranenie.

Vdova po Ernestovi Valkovi túto verziu spochybňuje. Pred pár týždňami pre TV Markíza povedala, že neverí, že polícia našla tých pravých v prípade vraždy jej bývalého muža. Opiera sa pritom o znalecké posudky a vyjadrenia obvinených.

Tvrdí, že o lúpeži nemôže byť ani reč, lebo z domu nič nezmizlo. Navyše, podľa nej, obvinení Jozef Radič a Jaroslav Klinka dokonca s telom advokáta po vražde manipulovali.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme 30. mája, keď Klinka uzavrel dohodu, odvysielali v Televíznych novinách:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?