06. 01. 2020 19:23 | TRNAVA/TV Markíza

Útok dvoch psov pri Trnave mal aj pozitívnu bodku. Doráňaného psíka našli po 24 hodinách

Našli ju ležať v miestnom potoku. Bola vystrašená a premrznutá na kosť. No žila.

Ajme so svojou pani.
Ajme so svojou pani. Foto: TV Markíza

Besnenie rozzúrených psov medzi Trnavou a Hrnčiarovcami nad Parnou. 75- ročná dôchodkyňa zažila pri prechádzke so psom hrôzu. Priamo pred jej očami napadla svorka bojového plemena jej psa. Policajti agresívne zvieratá museli nakoniec zastreliť.

„To už nechcem v živote zažiť.Päť rokov zo života som stratila," opísala útok majiteľka psa.

Pani Oľga venčila svojho dvojročného psa na poli pravidelne. Je niekoľko desiatok metrov od jej domu.

Nedeľná prechádzka sa v priebehu pár sekúnd zmenila na boj o život. Zrazu sa pri nej zjavili dva psy plemena americký bandog a sučku Ajme začali ostrými zubami hrýzť.

„Bože dobrý, pena im z papule fŕkala na všetky strany." pokračovala dôchodkyňa.

Hrôzu na poli videl jeden pán, keď išiel okolo. Pomôcť pani sa bál a tak hneď volal políciu. Tá prišla do niekoľkých minút. Konať museli rýchlo. Psy začali útočiť na pohotovostnú motorizovanú jednotku a tak vytasili zbrane.

Na upokojenie zdivočených psov použili najskôr pušku s ôsmimi plastovými projektilmi, ani to však nepomohlo. Nasledovala streľba z pištole s piatimi ostrými nábojmi a rozzúrených psov zastrelili.

„Ajme keď počula tie výstrely, tak utiekla. Lebo toho sa ona strašne bojí," uviedla jej majiteľka.

Doráňaná Ajme majiteľke ušla nevedno kam. Takmer dvadsaťštyri hodín o nej nič nevedela. Spolu s dobrovoľníkmi ju dnes poobede našli ležať v miestnom potoku. Bola vystrašená a premrznutá na kosť. No žila.

Bojové plemená podľa našich informácii ušli z jednej spoločnosti z neďalekého priemyselného parku, kde strážili areál. Dostať von sa im podarilo cez zle zatvorenú bránu.

Napadnutú Ajme odviezli k veterinárovi. Dôchodkyňa si je vedomá, že aj jej išlo o život. Kým sa z toho spamätá, bude venčiť sučku na záhrade domu.

Tu je reportáž Romana Ruttkaya

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?