08. 01. 2020 17:31 | ČADCA/TV Markíza

Semafor mal vo Svrčinovci zmierniť kolóny, nestalo sa tak. Stále na ňom svieti zelená

Svetelná križovatka s kamerami je na slovensko-českých hraniciach v skúšobnej prevádzke od polovice decembra.

Semafor vo Svrčinovci.
Semafor vo Svrčinovci. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kilometrové kolóny mal vo Svrčinovci zmierniť nový semafor, ktorý postavili na konci roka. Obyvatelia sa však zrejme tešili predčasne, nedávno totiž zistili ďalší problém.

Svetelná križovatka s kamerami je na slovensko-českých hraniciach v skúšobnej prevádzke od polovice decembra.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ju postavila, aby počas kolón regulovala tisíce vozidiel, ktoré denne prechádzajú cez obec.

Okrem tohto semafora na hraniciach má pri ďalšom vstupe do obce pribudnúť do leta ešte jeden.

Kamerové záznamy sleduje polícia v Čadci a ak sa doprava zhorší, informuje o tom „diaľničiarov". Od spustenia však na hraniciach svieti iba zelená.

Podľa polície bola premávka posledné týždne pokojná a ťažké časy ešte len prídu, keďže sa očakáva nárast kamiónovej dopravy.

Pre výstavbu diaľnice budú v Čadci búrať most, a tak sa doprava skomplikuje v oboch smeroch. Kým postavia nový, vodiči budú na prejazd využívať provizórny most.

Nájazd na most je príliš prudký a vodiči musia výrazne spomaliť. Nákladné vozidlá budú podľa polície prechádzať do protismeru.

Či most v takomto stave otvoria, rozhodnú v najbližších dňoch. Otvorenie kysuckej diaľnice sa však podľa NDS nemení a spustiť by ju mali v decembri.

Viac v reportáži Zuzany Holienčíkovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?