14. 01. 2020 13:12 | PEZINOK/TV Markíza

Szabó na súde: Vypočujte si, ako chcel všetko hodiť na Marčeka

Účasť na vražde mladých ľudí odmieta.

Obžalovaný Tomáš Szabó.
Obžalovaný Tomáš Szabó. Foto: AP Photo/Petr David Josek

Po Miroslavovi Marčekovi vypovedal na Špecializovanom trestnom súde jeho bratranec Tomáš Szabó, ktorý je tiež obžalovaný v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice. V prípade figuroval ako šofér, ktorý mal Marčeka voziť do Veľkej Mače, kde Ján Kuciak a Martina Kušnírová bývali. V obci boli viackrát, no Szabó vždy Marčeka iba vysadil na konci dediny. Navštívili ju viackrát.

Szabó vyhlásil, že sa s bratrancom kamarátil, ako aj so Zoltánom Andruskóom, ale Mariana Kočnera osobne nepozná. Priznal sa, že Alenu Zsuzsovú pozná iba z videnia, pretože v Komárne pôsobil ako policajt, no nikdy sa nerozprávali.

Účasť na vražde mladých ľudí odmieta, ozrejmil však, ako Marček prišiel k "zákazke". Szabó povedal, že pred Vianocami 2017 sa stretol s Andruskóm v jeho pizzérii v Komárne. Ponúkol mu, či si nechce zarobiť peniaze za to, že by "niekoho prefackal".

Szabó ponuku odmietol, ale vraj sa niekoho opýta, či o to nemá záujem. Tým človekom bol bratranec Marček, ktorý mal dlžoby a vraj by toho šiel. Odmena bola 1 500 eur. Vtedy ešte nevedeli, že dotyčným má byť novinár Ján Kuciak.

Vypočujte si zostrih najdôležitejších pasáží Szabóovej výpovede.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?