14. 01. 2020 17:00 | PEZINOK/TV Markíza

Zsuzsová prvýkrát verejne prehovorila o vzťahu s Kočnerom: Nikdy mi nedal na nič peniaze

Priznala, že jej priateľský vzťah s ním sa začal flirtovaním.

Alena Zsuzsová a Marian Kočner.
Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Foto: koláž TV Markíza/TASR

V prvý deň pojednávania sa k obžalobe a ku vzťahom k ostatným spoluobžalovaným prvýkrát verejne vyjadrila aj Alena Zsuzsová.

Rezolútne odmietla, že by sa s bratrancami Miroslavom Marčekom a Tomášom Szabóom poznala. Ani Zoltána Andruskóa osobne nepozná, iba si od neho kúpila tri veci - pizzu, denné menu a obnovu matkinej izby.

Pred senátom ŠTS vyhlásila, že zavraždených Jana Kuciaka a Martinu Kušnírovú osobne nepoznala. O novinárovi sa dozvedela iba od Mariana Kočnera, ktorý na podnikateľa podal trestné oznámenie.

Zsuzsová priznala, že jej priateľský vzťah s Kočnerom sa začal flirtovaním, ale po tom, čo si vyjasnili pozície, sa neskôr stali dobrými priateľmi a on krstným otcom jej dcéry. Podľa jej slov jej pomáhal finančne niekoľko rokov aj vzhľadom na to, že bola dlhodobo chorá. Vtedy od neho dostala 30-tisíc eur.

Peniaze však patrili jej dcére, ktorá ešte od Kočnera dostávala rôzne dary trikrát do roka - na narodeniny, Vianoce a za vysvedčenie. Niekedy to bola aj dovolenka, na ktorú išla Zsuzsová s dcérou, keďže bola ešte dieťa.

Vypočujte si zostrih Zsuzsovej výpovede na súde.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?