17. 01. 2020 12:01 | NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/tvnoviny.sk

Policajt sa nevzdával a hľadal aj po pracovnej dobe. Zachránil fenu aj deväť šteniat

Jeho odhodlanosť nezostala bez povšimnutia.

Tento policajt po práci zachránil fenku a jej šteniatka.
Tento policajt po práci zachránil fenku a jej šteniatka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Pomáhať a chrániť. Toto známe heslo polície bližšie nešpecifikuje, či má ísť o ľudí alebo zvieratá, no kapitán Daniel Beníček v tom má jasno. Sociálnou sieťou Facebook preletel prípad z Nového Mesta nad Váhom, ktorého hlavnou postavou je práve pán Beníček. Jeho prácu vyzdvihujú miestni dobrovoľníci i ochranári.

V nedeľu ráno prišiel do útulku v Novom Meste nad Váhom starší pán. Vyložil pred útulkom dvoch psov a chcel odísť. Opatrovateľka ho zastavila a povedala mu, že nemajú veľkých psov kde dať, nakoľko koterce sú plné.

Pán sa rozčúlil a povedal, nech si s nimi robia, čo chcú. Tvrdil, že ich odchytil v obci Krajné, potom to vraj mali byť psy po susedovi, ktorý zomrel. Psy na približujúcu sa ošetrovateľku vrčali, pán medzitým chcel odísť a psy začali utekať za jeho autom. Pán nakoniec zastavil, vystúpil a potom odviezol psov preč s tým, že ide do iného útulku. Takto opisuje udalosť občianske združenie Trenčianske labky.

Ošetrovateľke sa zdalo byť správanie pána podozrivé, tak pre istotu stihla spraviť fotky a nahlásila to aj na políciu a okolitým útulkom. Polícia majiteľa psov vypočula a ten po viacerých verziách a klamstvách napokon priznal, že psov vyhodil. Polícii popísal miesto a tí spolu s dobrovoľnými začali prehľadávať les a lazy v noci, no neúspešne.

V tom čase sa už obaja psi vracali "domov", no fenka už zrejme nevládala a pri Hrašnom sa okotila. Domov sa vrátil len pes Sunny.

„Keď už bola tma a my sme museli ísť kŕmiť a venčiť labkáčov, zostal hľadať len kpt. Mgr. Daniel Beníček z oddelenia vyšetrovania, odbor kriminálnej polície na okresnom riaditeľstve PZ Nové Mesto nad Váhom," vyzdvihlo prácu policajta občianske združenie.

Zachránené šteniatka.
Zachránené šteniatka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

Ten po svoje pracovnej dobe dva dni pomáhal hľadať stratenú fenu. Skvelá správa prišla vo štvrto večer, fenku sa podarilo nájsť pri dvore rodinného domu, kde strážila novonarodené šteniatka. Rodina jej chcela pomôcť, no vystrašená fena ich ku sebe nepustila. Policajt Beníček išiel hneď na miesto a šteniatka zobral do tepla auta, štyri však už boli mŕtve. Nakoniec sa osmelila aj fenka a ponúknutú pomoc prijala.

Fenka, aj zvyšných deväť šteniatok sú už v bezpečí, v teple útulku Nádej v Novom Meste nad Váhom, kde museli dlho presúvať psov, aby našli miesto a aby sa ostatní psi medzi sebou nezačali biť.

„Veľmi sa chceme poďakovať kpt. Beníčkovi za jeho pomoc a to nielen v tomto prípade. Nie je to prvýkrát, kedy pomáhal zvieratám v núdzi a nášmu združeniu. Pomoc nikdy neodmietne, vždy poradí, vysvetlí, no a v tomto prípade po X verziách od majiteľa, sme sa tiež len vďaka nemu konečne dozvedeli, kde psov majiteľ vyhodil. ĎAKUJEME! Takýto človek robí dobré meno policajnému zboru!" poďakovalo sa verejne policajtovi občianske združenie. Poďakovanie na zdieľala aj Polícia Slovenskej republiky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?