20. 01. 2020 15:08 | PEZINOK/zg, TV Markíza, TASR

Haščák o Kočnerovi: Patril k mojim kamarátom, dnes mám o ňom vážne pochybnosti

Ku Gorile sa nechcel vyjadrovať, trvá na tom, že ho nikto nevydieral.

Jaroslav Haščák.
Jaroslav Haščák. Foto: TV Markíza

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák si myslí, že Jána Kuciaka zavraždili pre jeho prácu. Vyhlásil to pred novinármi po výpovedi na pojednávaní na ŠTS v Pezinku. Konštatoval, že s obžalovaným Marianom Kočnerom sa osobne o práci zavraždeného novinára nikdy nerozprávali.

Rovnako ako na súde aj po výpovedi potvrdil, že sa s podnikateľom osobne pozná niekoľko rokov. Mariana Kočnera zaradil do okruhu "širších známych, kamarátov", s ktorými sa z času na čas stretol.

"To, čo drží spoločnosť pokope a prečo sme schopní fungovať, sú nejaké pravidlá, ktoré spoločnosť rešpektuje. Jedným z tých pravidiel je aj spravodlivý proces. Dnes som mal dojem, že aj zástupcovia obžaloby, sudcovia chcú rešpektovať právo obžalovaných aj Mariana Kočnera na to, aby mal spravodlivý proces. Počkajme, ako proces dopadne a potom poviem svoj záverečný súd. Napriek tomu, množstvo informácií, ktoré bolo a je zverejňované každým dňom, vyvoláva vo mne vážne pochybnosti," vyhlásil.

Na otázku, či považuje Haščák aj dnes Kočnera za priateľa, konštatoval, že teraz sa pozeráme na obžalovaných z pohľadu vedomostí, ktoré máme dnes ku kauze. "Z tohto pohľadu sú extrémne vážne dôvody na to, že Marian Kočner sedí na lavici obžalovaných a doprajme mu právo na spravodlivý proces. Rešpektujme prezumpciu neviny. Spoločnosti záleží na tom, aby bol tento proces spravodlivý. Keď sa to skončí, bude rozsudok," zdôraznil.

Spolumajiteľ skupiny Penta poprel, že by ho Kočner kontaktoval po vzatí do väzby. Dokonca ani cez žiadnych sprostredkovateľov.

Po výpovedi sa novinári pýtali aj na nahrávku Gorila, ale Haščák sa k nej, ale ani ďalším "živým" prípadom, nechcel vyjadrovať. Odmieta však, že by ku Gorile neposkytol dôveryhodné vysvetlenia už predtým.

Trvá tiež na tom, že v súvislosti s nahrávkou Gorily ho nikto nevydieral. Vo veci údajnej nahrávky bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s obžalovaným Marianom K. o kauze Gorila už podľa svojich slov vypovedal. "Nie som v stave sa teraz k tomuto vyjadrovať, práve preto, že prebieha vyšetrovanie," skonštatoval s tým, že to nie je o tom, že by sa vyhýbal odpovediam. Nahrávku z Gorily označuje Haščák ako údajnú, keďže sa podľa jeho slov nikdy nepotvrdila.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?