21. 01. 2020 12:43 | PEZINOK/tvnoviny.sk

Zlatica Kušnírová: Mrzí ma, že som si s Jankom nestihla potykať. Brala som ho ako syna

Pri niektorých slovách výpovede šéfredaktora si slzy utierala aj sudkyňa.

Zlatica Kušnírová pred budovou súdu v Pezinku.
Zlatica Kušnírová pred budovou súdu v Pezinku. Foto: TVNOVINY.sk

Na súde v Pezinku pokračuje pojednávanie v prípade vraždy Jána a Martiny. Pred špecializovaný trestný súd sa postavili najbližší kolegovia zavraždeného novinára.

Obhajca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic požiadal šéfredaktora aktuality.sk Petra Bárdyho, aby charakterizoval Kuciaka. "Bol stelesnené dobro. Nerobil to pre peniaze, ale robil to pre vyšší princíp. Dostal ponuku od konkurencie na vyšší plat. Ale ostal s nami, lebo chcel s nami robiť. Bol dobrý človek...Dobro a spravodlivosť by mali byť to, čo nás ako spoločnosť oddeľuje od divočiny." Pri týchto slovách plakali Jánovi rodičia aj Zlatica Kušnírová. Slzy si utiera aj sudkyňa.

Rodičia obetí sa počas prestávky vyjadrili k výpovediam novinárov. Zlatica sa slzám neubránila. „Bolo milé počúvať, keď rozprávali o tom, aký bol, lebo on naozaj taký aj bol a to nielen po pracovnej stránke,“ povedala.

"Stále tvrdím, ja som ho neprijala za zaťa, ale za syna. Martinka ma viackrát atakovala, že či si nepotykám s Jankom. Mňa to strašne mrzí, že som to nestihla. Som si myslela, že je to z jej strany akýsi nátlak. Ja som povedala, že keď ma bude "počúvať" ako syn a zať, tak možno na svadbe tak spravím. Takže ma to mrzí, že som to nestihla, lebo naozaj bol výnimočný...jeden dobráčisko na entú," dodala pani Zlatica so slzami v očiach.

Celú reakciu si pozrite vo videu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?