07. 02. 2020 08:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Plánoval útek? Kočner si ráno objednal lietadlo do Splitu, popoludní ho zatkli

V Chorvátsku na neho čakala jachta.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

V deň rozhodovania Najvyššieho súdu o jeho väzbe (28.6.2019) si Marian Kočner rezervoval súkromné lietadlo. Namierené mal do chorvátskeho Splitu. Práve tam kotvil svoju jachtu.

„Zdravím. Na pondelok poobede by ste mali voľné lietadlo? Ďakujem.“ Túto správu poslal podľa portálu Aktuality.sk Marian Kočner Petrovi Beníkovi - spolumajiteľovi leteckej spoločnosti Tatrajet. Ten odpísal, že lietadlo majú k dispozícii, píše Sme.sk. Bolo to presne to ráno, keď Najvyšší súd popoludní rozhodol o tom, že podnikateľ pôjde za mreže.

Kočner chcel letieť so štyrmi osobami. „Ahoj. Šérneme džeta v pondelok?“ pýtal sa žoviálne Evy Majskej - dcéry kontroverzného podnikateľa Jozefa Majského, informujú ďalej Aktuality.sk.

Z Kočnerových bankových prevodov dokonca vyplýva, že dva dni po vražde Jána Kuciaka poslal na účet s názvom Eva Majská - Pegas 100-tisíc eur. Pegas je aj názov jeho jachty v Chorvátsku. Majská sa pre denník SME vyjadrila, že žiadne peniaze od Kočnera nedostala.

Kočner lietal do Splitu pravidelne, v Chorvátsku kotvil svoju jachtu Pegas. Podľa Denníka N je už prepísaná na jeho manželku.

Aktuality.sk získali predmetnú komunikáciu vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Tá ich sprístupnila skupine novinárov v rámci projektu Kočnerova knižnica.

Pozrite si, kto dovolenkoval s Kočnerom na jachte.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?