25. 02. 2020 15:41 , článok bol aktualizovaný 25. 02. 2020 16:28 | BRATISLAVA/TASR

Prokurátorka podala obžalobu na poslanca Grendela pre Kočnerove účty

Trestné oznámenie podal podnikateľ, ktorý je momentálne za mrežami.

Gábor Grendel.
Gábor Grendel. Foto: TASR

Bratislavská prokurátorka Beáta Vítková podala obžalobu na poslanca Gábora Grendela (OĽANO). Dôvodom je, že údajne vyzradil obchodné tajomstvo o účtoch Mariana Kočnera.

Informoval o tom samotný Grendel na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že mu prokuratúra v uplynulých dňoch doručila oznámenie.

Prokurátorka Grendela podľa jeho slov informovala, že opätovne preštudovala jeho námietku voči vyšetrovateľovi Jaroslavovi Barochovskému, ktorý ho v tejto veci pred štyrmi rokmi obvinil, a túto námietku opätovne vyhodnotila ako neopodstatnenú.

Skutok, za ktorý bola podaná voči Grendelovi obžaloba, sa podľa neho mal stať v roku 2012, keď médiá informovali o neobvyklých finančných operáciách Mariana Kočnera z jeho zahraničných účtov. "Marian Kočner následne podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a začalo sa vyšetrovanie," priblížil.

Grendel na tlačovej konferencii ozrejmil, že v septembri 2016 bola na návrh Mariana Kočner predvolaná novinárka Martina Ruttkayová, ktorá predložila policajné dokumenty o prevodoch Mariana Kočnera a tvrdila, že ich dostala od Grendela. Na základe tejto výpovede boli v októbri 2016 vznesené obvinenia voči Danielovi Lipšicovi a Grendelovi.

Peter Tóth na pojednávaní v Pezinku.
Peter Tóth na pojednávaní v Pezinku. Foto: TASR
 

Grendel tvrdí, že Ruttkayovej tvrdenia neboli pravdivé, čo dnes dosvedčuje aj komunikácia z aplikácie Threema. Ako tvrdí poslanec, v roku 2018, keď bola Ruttkayová opätovne predvolaná na výsluch, mal Marian Kočner písať Petrovi Tóthovi o obavách, že novinárka bude vypovedať, že ju nahovorili.

"V čase vyšetrovania a výsluchov svedkyne Ruttkayovej tieto citáty z Threemy neboli verejnosti známe, ale dnes, keď sa prokurátorka rozhodla podať obžalobu, sú už niekoľko mesiacov známe a ak súd obžalobu prijme, na hlavnom pojednávaní veľmi rád tieto citáty odcitujem," doplnil Grendel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?