26. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Muž, ktorý sledoval Jána Kuciaka, v polícii zrejme skončí

Keď to robil, pracoval na finančnej správe.

Štefan Mlynarčík.
Štefan Mlynarčík. Foto: TASR

Muž, ktorý sledoval Jána Kuciaka, je stále aktívnym vyšetrovateľom. No vyzerá to tak, že Štefan Mlynarčík v polícii už dlho nepobudne. Televízia Markíza na neho upozornila vedenie polície pred rokom. Jeho šéf začal voči nemu konať len nedávno.

Štefan Mlynarčík sa k sledovaniu Jána Kuciaka či politikov priznal. Bol členom sledovacieho komanda. Na pokyn Petra Tótha zbierali kompromitujúce informácie na tých, ktorí Kočnerovi prekážali. Myslel si vraj, že pracuje pre štát. Všetko priznal pred senátom na súde.

„Vystúpil na autobusovej stanici Sereď, vedľa bolo také parkovisko, kde nastúpil do auta a viem, že potom sme sa presunuli do obce Veľká Mača, taký bar to bol," opísal Mlynarčík sledovanie zavraždeného novinára. Keď to robil, pracoval na finančnej správe. Potom sa presunul do polície. Je vyšetrovateľ na Okresnom riaditeľstve policajného zboru Bratislava II.

Na Mlynarčíka upozornila jeho šéfa TV Markíza

Mlynarčíkovho nadriadeného sme na jeho členstvo v sledovacom komande upozornili už takmer pred rokom. Na otázku, či je správne, že je teraz vyšetrovateľom, vtedy povedal, že sa nebude mediálne vyjadrovať.

Mlynarčíkov nadriadený v tom najskôr problém nevidel. Podľa neho nemal žiadny dôvod na to, aby ho riešil disciplinárne, lebo je svedok a nie obvinený. Údajne však preveril jeho spoľahlivosť. Ako sa to skončilo, nekomentovali.

Teraz to už vyzerá inak. Mlynarčíkov šéf sa podľa najnovších informácií rozhýbal. Obrátil sa na Národný bezpečnostný úrad a oznámil im vraj nové skutočnosti. Čo bolo obsahom tejto správy, nám povedať nechceli a Úrad zatiaľ nereagoval. Tu sa to však neskončilo.

„V súčasnej dobe prebieha voči dotknutému vyšetrovateľovi konanie ohľadom služobného hodnotenia policajta, ktoré nie je doposiaľ právoplatne ukončené, preto sa k nemu nebudeme bližšie vyjadrovať," povedala nám hovorkyňa Krajskej polície v Bratislave Veronika Slamková.

Miroslav Kriak - svedok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Miroslav Kriak - svedok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Foto: TASR
 

Voči prvostupňovému rozhodnutiu sa odvolal, takže sa čaká na to druhostupňové. Či sa toto všetko spustilo pre jeho minulosť, na polícii nekonkretizovali. No smeruje to vraj k tomu, že Štefan Mlynarčík sa bude zo zboru čoskoro porúčať.

Mlynarčíka do komanda zverboval Miroslav Kriak. Boli kolegovia. Podľa neho mali byť cieľom ich práce drogy v bratislavskom bare. Opísal, ako bol vycvičený vo fotografovaní a sledovaní. Kuciaka vraj sledoval viackrát, snímky odovzdal Kriakovi. Až po novinárovej vražde mu vraj povedal, že sledovanie nemuseli robiť pre tajnú službu.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?