27. 03. 2020 10:04 , článok bol aktualizovaný 27. 03. 2020 17:09 | BRATISLAVA/TASR

Trestné stíhanie voči Gáborovi Grendelovi zrušili

Podpredseda parlamentu bol stíhaný za únik informácií.

Gábor Grendel.
Gábor Grendel. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Gábor Grendel už nie je obvinený. Stíhanie voči podpredsedovi parlamentu zastavila krajská prokurátorka po tom, čo stiahli zo súdu obžalobu.

Kauza sa s Gáborom Grendelom ťahala roky. Obvinenie mu vzniesol vyšetrovateľ Jaroslav Barochovský z NAKA pod dozorom prokurátora Bystríka Paloviča.

Obaja sú spájaní práve s poškodeným v tejto kauze Marianom Kočnerom. Grendela stíhali za to, že mal podľa nich vyzradiť bankové tajomstvo kontroverzného podnikateľa. Neskôr to dali inému vyšetrovateľovi a inej prokurátorke.

Stíhanie voči nemu zastavila šéfka krajskej prokuratúry po ďalších dôkazoch, medzi nimi je aj prepis komunikácie medzi Kočnerom a svedkyňou Martinou Tvardzíkovou - Ruttkayovou z Threemy.

Svedkyňa bola v tom čase novinárka. Vypovedala, že v roku 2016 jej dal Grendel dokumenty o Kočnerových bankových prevodoch. Vďaka Threeme ale vieme, čo sa dialo v pozadí.

Zvláštne však bolo, že Threema je vonku už mesiace a pôvodná prokurátorka akoby tieto dôkazy nevidela. Obžalobu na Grendela podala krátko pred voľbami.

Podpredseda parlamentu si o tom myslí svoje, verejne ale špekulovať nechce. Pravdou je, že bol horúcim kandidátom na ministra vnútra.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?