21. 06. 2020 10:45 | BRATISLAVA/TASR

Uprednostnia Slováci na ceste na dovolenku auto či lietadlo? Odpoveď dal prieskum

Niektorí si termín dovolenky budú vyberať podľa toho, ako bude vyzerať aktuálna situácia.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

V súvislosti so súčasným ústupom pandémie nového koronavírusu a uvoľňovaním vládnych opatrení sa chystá viacero Slovákov v nasledujúcich mesiacoch vyraziť na dovolenku.

Väčšina tých, ktorí si plánujú tento rok dovolenku, vyrazia na cestu hlavne autom (74 percent), vlakom plánuje ísť len 10 percent a rovnaké percento sa chystá ísť lietadlom.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, na ktorom sa zúčastnilo 500 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov zo Slovenského národného panela.

Slovenskí dovolenkári sa podľa prieskumu chystajú cestovať prevažne v lete, teda v júli a auguste (58 percent).

Niektorí si termín dovolenky budú vyberať podľa toho, ako bude vyzerať aktuálna situácia. Ide o 22 percent opýtaných. Nechať si dovolenku na jesenné mesiace zamýšľa 17 percent respondentov. Cestovať v zime sa chystajú 3 percentá respondentov.

Viac ako tretina opýtaných plánuje stráviť dovolenku iba na území Slovenska. Tvrdia to o niečo viac muži a opytovaní s vyšším stupňom vzdelania.

Pätina respondentov sa plánuje vybrať do zahraničia - 11 percent do susedných štátov, 7 percent do krajín Európskej únie (EÚ) a 2 percentá do vzdialenejších destinácií mimo hraníc Únie.

Štvrtina respondentov z celej vzorky, naopak, tvrdí, že tento rok cestovať radšej neplánuje. Vyslovili sa tak o niečo viac ženy ako muži, ľudia so základným stupňom vzdelania a tiež obyvatelia stredného Slovenska. Nerozhodnutých zostalo ešte 16 percent respondentov, ktorí zatiaľ nevedia, ako so svojou tohtoročnou dovolenkou naložia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?