30. 06. 2020 09:22 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Správy medzi Kočnerom a Jankovskou: Tesne pred zadržaním poslal ďalšiu smrtku

Kočner sa mohol baviť aj so Zsuzsovou o príprave ďalších vrážd.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Na verejnosť prenikli ďalšie správy z Kočnerovej Threemy. Ide o tzv. Threemu 2, v ktorej sú správy z Kočnerovho mobilu datujúce sa až do 28.júna 2018, keď bol podnikateľ vzatý do väzby v prípade falšovania televíznych zmeniek.

Podľa informácií portálu Topky.sk dňa 30.mája poslal dnes už obvinenej Monike Jankovskej emotikon smrtky: "Asi bude treba dákeho žida zarezať...☠"

Emotikon smrtky už pred tým Kočner použil. Poslal ho Alene Zsuzsovej tesne pred vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Vyšetrovatelia vyhodnotili, že išlo o tajnú komunikáciu, ktorou sa dohodovali na príprave vraždy novinára, z ktorej sú obaja obžalovaní.

Druhý emotikon sa mal vzťahovať na prominentného právnika Vladimíra Kána. Z ďalších správ vyplýva, že Kočner ani Jankovská na neho nenašli dobré slovo.

Koncom mája píše Kočner Jankovskej„Tak že zas Lučanský?" Jankovská odpisuje: „Hej. A aj bude. Je ok? Myslim vo vzťahu k tebe. Lebo je veeeeľmi zadobre so židákom." Židákom označujú právnika Kána.

Kočner na to reagoval: „Viem to a nepáči sa mi to. Kali je úplný KO..T."„Niečo vymyslíme. Ale určite ho bude tlačiť proti tebe," odpísala Jankovská. Napísala mu aj, že od svojho syna vie, že Kán hádže na Kočnera špinu. Na to Kočner napíše vetu "Asi bude treba dákeho žida zarezať" a na konci poslal smrtku.

Na Kána sa Kočner sťažoval aj Zsuzsovej. Začiatkom júna jej napísal: "JUDr. Kán je ko..t ktorého najlepší kamarát je Lučanský a Šufl.... A Kán je ŽID KTORÝ MA NENÁVIDÍ !!!! Tak to už ber vážne. Doteraz nevedeli preraziť cez Gašpara. Teraz majú cestu voľnú !!!! Chápeš ???"

Zsuzsová mu v nasledujúcich správach píše, že ho berie vážne a mal by si "rozmyslieť prioritu, alebo osloviť naraz viac." Môžu sa baviť aj o príprave vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

Advokát Kán pre Topky.sk povedal, že polícia ho zatiaľ v novými podozreniami nekontaktovala. Ak by však prišla objednávka na jeho vraždu, neprekvapuje ho to. Kočner sa mu vraj priamo aj nepriamo vyhrážal. Naposledy vraj len pár dní pred jeho vzatím do väzby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?