15. 07. 2020 11:29 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Obvinený Norbert Bödör sa postupne zbavuje majetku. Prepisuje ho na manželku

Pre podozrenie z prania špinavých peňazí sedí oligarcha vo vyšetrovacej väzbe.

Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby.
Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby. Foto: TASR

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör je obvinený z tazkvaného prania špinavých peňazí v kauze Dobytkár. Momentálne sedí vo väzbe, do ktorej ho Najvyšší súd poslal minulý týždeň vo štvrtok (9.7.).

Norbert Bödör je ženatý. Ešte pred tým, ako sa dostal do vyšetrovacej väzby, stihol zrušiť bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

Oligarcha sa pred časom zdržiaval v luxusnej rezidencii v Dubaji spolu s manželkou Petrou a deťmi. Bolo to aj v období, keď sa jeho meno skloňovalo v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Okrem toho vlastní aj byt v polyfunkčnom dome Meinl Residence v Bratislave. Dnes, keď sedí za mrežami, je práve na tejto nehnuteľnosti uvalená plomba. Znamená to, že kataster overuje a zapisuje zmeny v jej vlastníctve. Dom sa nachádza v širšom centre mesta.

V zátvorke za plombou je napísné: Dohoda manželov o vysporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM). Ako upozorňujú Aktuality, aktuálne informácie z katastra potvrdzujú, že zrušenie spoluvlastníctva sa už uskutočnilo.

Viac správ o Norbertovi Bödörovi nájdete TU.

Zápis v katastri ešte nie je sfinalizovaný. Nevedno teda, či Bödörova manželka bude čiastočnou alebo úplnou vlastníčkou bratislavského bytu. Plomba je aj na byte na košickom sídlisku Ťahanovce, ktorý Bödörovci zatiaľ vlastnia spoločne. Práve z Košíc Petra Bödörová pochádza.

Manželia sa teraz mali podľa medializovaných informácií rozhodnúť, že spoločné vlastníctvo zrušia a majetok si podelia. Bödör podniká ako živnostník, a tak za podnikanie ručí celým svojím majetom.

BSM bol Bödör na súde zrušiť už vlani. Dnes obvinený podnikateľ Denníku N v minulosti povedal, že ide o súkromnú záležitosť. Súd považoval návrh na zrušenie ich BSM za plne legitímny.

Ak by majetok po novom vlastnila iba podnikateľova manželka, nebol by ohrozený v prípade, že by naň chceli siahnuť súd či prokuratúra.

Majetok na príbuzných podobne previedli napríklad aj Ladislav Bašternák odsúdený za daňové podvody či Marian Kočner.

Čítajte tiež: Kolíková si posvieti na majetok odsúdených. Zbaviť sa ho ako Bašternák im nedovolí

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?