23. 07. 2020 14:58 , článok bol aktualizovaný 23. 07. 2020 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Danko prišiel vypovedať na NAKA. Môže to súvisieť s kauzami Dobytkár aj Tipos

Bývalý predseda parlamentu je na výsluchu v Banskej Bystrici.

Andrej Danko.
Andrej Danko. Foto: TASR

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko prišiel vo štvrtok popoludní na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) v Banskej Bystrici. Výpoveď sa môže týkať káuz, s ktorými je bývalá vládna strana spájaná, píšu Aktuality.sk.

Na otázku, k čomu ide vypovedať, však novinárom neodpovedal. Meno Andreja Danka sa v poslednej dobe spájalo hneď s dvoma kauzami, a to so štátnou akciovkou Tipos a kauzou Dobytkár.

"K prebiehajúcim procesným úkonom NAKA nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Čo sa týka prvej menovanej kauzy, okrem podozrenia, že v štátnej lotériovej spoločnosti sa prelievali milióny eur cez hráčske účty, a týmto spôsobom sa prali špinavé peniaze, objavil sa tu aj čudný poradca riaditeľa.

"Milan Čuba bol síce formálne zamestnaný v Tipose vyše dva a pol roka, no v spoločnosti ho takmer nikto nepoznal. Za to, že mal byť pravou rukou bývalého generálneho riaditeľa Jána Barcziho, bral mesačne tisíce eur. Dohromady si tak zarobil cez 100-tisíc, no nad jeho výkonom dodnes visí otáznik," píše portál.

Podľa zistení Aktuality.sk Čuba pred vyšetrovateľmi priznal, že tip na pracovné miesto dostal od šéfa SNS. Barczi bol pritom nominant Smeru, Danko sa pre portál vyjadriť k tejto veci nechcel.

"Vysvetlil som svoj postoj vo veci pána Čubu," povedal Danko po výsluchu, kam prišiel ako svedok.

V kauze Dobytkár jeden z kľúčových svedkov hovorí, že časť z miliónových úplatkov mala končiť práve v SNS. Andrej Danko v týchto veciach dosiaľ vypočutý nebol.

Viac informácií o kauze Dobytkár nájdete TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?