23. 07. 2020 17:00 | ŽELIEZOVCE/TV Markíza

Nočný požiar v Želiezovciach vyhnal ľudí z postelí, trojizbový byt zhorel do tla

Údajne sa rozšíril z kuchyne a majiteľka bytu vraj tvrdí, že mačka prevrhla olej na sporáku.

Zhorený byt po požiari v Želiezovciach.
Zhorený byt po požiari v Želiezovciach. Foto: TV Markíza

S takým prebudením nepočítali. Desiatky obyvateľov bytovky v Želiezovciach vyhnal z postele požiar bytu na piatom poschodí. V trojizbovom byte zhorelo všetko do tla a veľké škody majú aj susedia.

Horieť začalo v noci, keď všetci spali. Obyvateľka bytovky Gizela Bystrická sa zobudila okolo 02.00 h na akési búchanie. Myslela si, že susedia niečo vyvádzajú, pretože to zvyknú robiť. Až keď prišla do kuchyne, cítila aj dym.

Požiar bytu v Želiezovciach.
Požiar bytu v Želiezovciach. Foto: TV Markíza
 

„Ani nehovorte, zľakli sme sa. O druhej som sa zobudila na maják. Hovorím, preboha živého, čo to je? Hasičské autá, buchot, rachot. Oheň? Rýchlo sme sa obliekli, triasli sme a utekali von," spomína si na noc ďalšie obyvateľka bytovky Ildikó Kissová. Priznala, že najviac sa bála o malého vnuka.

Čo požiar zapríčinilo, zatiaľ nevedia. Údajne sa rozšíril z kuchyne. Majiteľka bytu vraj tvrdí, že mačka prevrhla olej na sporáku a vtedy začalo horieť. „Ale mačka nejde tam, kde je horúco, uteká preč. Tak ona podľa mňa musela niečo nechať na sporáku a začalo to horieť," myslí si pani Bystrická.

Požiar poškodil aj vodovodné potrubie, voda zaplavila všetky spodné byty. Majitelia bytu, v ktorom horelo, s nami hovoriť nechceli. Susedom vraj však narobili škodu už aj v minulosti. Manželia Bystrickí si spomínajú, že ich vytopili viackrát, dvakrát totálne. Takmer všetko im požiar zničil a nevedia, ako budú po tejto udalosti v byte existovať.

Hasiči pre istotu evakuovali obyvateľov všetkých troch vchodov bytovky. Tri hodiny čakali vonku. Presné príčiny požiaru zatiaľ zisťujú.

V Želiezovciach nakrúcal reportér Karol Mindák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?