23. 07. 2020 19:02 | BRATISLAVA/TV Markíza

Peter, ktorého súdili za podpaľačstvo, ušiel z psychiatrie

Pôvodne dostal vyše sedemročný trest.

Peter, ktorý ušiel psychiatrie v bratislavskej Petržalke.
Peter, ktorý ušiel psychiatrie v bratislavskej Petržalke. Foto: TV Markíza

Zo psychiatrie v bratislavskej Petržalke ušiel nebezpečný muž. Ide o podpaľača, ktorý v máji pod vplyvom drog spôsobil v predajni áut státisícové škody. Pátra po ňom polícia.

Peter prišiel do predajne s drahými autami. Zo všetkých sa zameral iba na vozidlá americkej značky Dodge RAM. Vystupoval suverénne a nijako sa nemaskoval. Autá polial neznámou látkou a zapaľoval ich horiacou handrou.

Sudca Roman Benedikovič 28. mája usúdil, že spoločnosť treba pred takýmto človekom chrániť. Pred desiatimi rokmi totiž zapálil auto, v ktorom spal bezdomovec. Dostal vyše sedemročný trest.

Horiace autá na Panónskej ulici..jpg
Horiace autá na Panónskej ulici..jpg Foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
 

Na základe znaleckého dokazovania obvineného muža z väzby prepustili a bol umiestnený na psychiatrické oddelenie Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Bratislave. Odtiaľ v stredu (22. 7.) skoro ráno ušiel, čo nám potvrdila aj hovorkyňa Eva Kliská.

Polícia zastavila trestné stíhanie voči obvinenému z dôvodu, že obvinený nebol v čase činu pre nepríčetnosť trestne zodpovedný a prokurátor podal na súd návrh na uloženie ochranného protitoximanického liečenia ústavnou formou.

„Po menovanom pátranie doposiaľ vyhlásené nebolo, keďže na to nie je zákonný dôvod, pretože súd doposiaľ nerozhodol o návrhu prokurátora na uloženie ochranného liečenia," povedala k prípadu bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Napriek tomu polícia po mužovi pátra.

Reportáž spracovala Lucia Hlaváčková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?