25. 07. 2020 19:30 , článok bol aktualizovaný 25. 07. 2020 19:48 | LEVICE/TV Markíza

Dôchodcu (85), ktorý zostal zakliesnený medzi dverami autobusu, vzali na operačný stôl

Cestujúci chcel vystúpiť na autobusovej stanici.

Muž cestoval týmto autobusom.
Muž cestoval týmto autobusom. Foto: Facebook.com/Polícia SR - Nitriansky kraj

Manželku odprevádzal k lekárovi a nakoniec sám musel ísť do nemocnice. Július, 85-ročný dôchodca z Kozároviec sa vážne zranil pri vystupovaní z autobusu. Skončil na operačnom stole.

Spolu s manželkou cestovali pravidelnou linkou z Kozároviec do Levíc, keďže manželka musela ísť na kontrolu po operácii očí. Dvojica mala vystúpiť na stanici po 15-kilometrovej ceste.

"Na autobusovej zastávke sme schádzali a ja som išla prvá, lebo mám palicu. Manžel išiel tesne za mnou, bol na poslednom schodíku," priblížila manželka, čo predchádzalo incidentu.

A vtedy sa to stalo. Vodič si nevšimol, že dôchodca ešte nevystúpil a dvere zavrel. Hoci v nich Július zostal zakliesnený, zaradil rýchlosť a pohol sa. Potom sa spamätal, pribrzdil a dvere otvoril. Muž vypadol na chodník.

"Bezodkladne bola privolaná rýchla zdravotná pomoc a polícia. Cestujúci bol prevezený do nemocnice na ďalšie ošetrenie," uviedla Petra Helecz, hovorkyňa spoločnosti Arriva Slovakia, ktorá medzimestské autobusy prevádzkuje.

Pán Július mal viac poranení, odrenín a udrel si aj kolená, v nemocnici ho dokonca museli operovať. Teraz leží na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Napriek tomu, čo sa stalo, sa dôchodca na skúseného 55-ročného vodiča nehnevá. Keďže cestujú často, dobre ho pozná a vie, že to bola nešťastná náhoda. "Stáva sa, taký je život. Ja ľutujem aj šoféra, lebo má z toho zbytočné "vytriasačky". On, chudák, volá každý deň, že ako sa Július má," dodala manželka.

Krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháká potvrdila, že levickí dopravní policajti okolnosti tejto udalosti vyšetrujú ako prečin ublíženia na zdraví. Dychová skúška u vodiča potvrdila, že pred jazdou nepil. Zranený dôchodca sa bude po operácii zotavovať najmenej mesiac.

Téme sa venoval Karol Mindák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?