Live
Sledujte NAŽIVO: Hnutie OĽaNO reaguje na návrh odvolania ministerky Kolíkovej
Sledujte tu
03. 08. 2020 10:04 | SLIAČ/tvnoviny.sk

Vandal posprejoval takmer celé mesto. Sliač za jeho dolapenie ponúka štedrú odmenu

Zatiaľ nemajú žiadnu stopu, ktorá by ich priviedla k sprejerovi.

Odkaz od sprejera na Sliači.
Odkaz od sprejera na Sliači. Foto: sliac.sk

V Sliači núkajú stovky eur tomu, kto pomôže odhaliť vandala. Sprejom totiž postriekal takmer celé mesto. Škodu odhadli zatiaľ na približne 50-tisíc eur. Niekde nápisy vyčistili, inde to nejde.

Posprejovaná je športová hala, školský aj športový areál, zastávky autobusu, kotolne či bytovky. To je len v rámci majetku, ktorý patrí pod správu mesta.

Do pátrania chcú v Sliači zapojiť všetkých ľudí a núkajú im za to pekné peniaze. Oficiálne prijali poslanci uznesenie, že venujú 500 eur, neskôr sa však suma zvýšila na tisíc eur.

Podľa psychologičky Zdenky Kubišovej osciluje sprejerstvo medzi vandalizmom a pouličným umením. Na ktorú stranu sa prikloníme, vplýva aj rodina.

„Väčšinou sa nám rolovú identitu nedarí naplniť vtedy, ak žijeme v prostredí, v ktorom nedostávame to, čo potrebujeme," hovorí. Vtedy sa búrime proti autoritám a dávame to najavo napríklad aj sprejovaním stien.

Sliačania zatiaľ nemajú žiadnu stopu, ktorá by ich priviedla k sprejerovi. To sa však čoskoro zmení, keďže mesto získalo peniaze a do konca augusta budú mať v uliciach kamerový systém.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej.

 

Celé pondelkové vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?