06. 08. 2020 06:59 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovskej synovia vlastnia lukratívne pozemky pri jazerách v Senci

Sú iba pár metrov od pláže.

Monika Jankovská
Monika Jankovská Foto: TV Markíza

Dospelí synovia Moniky Jankovskej získali ďalší majetok. Po luxusnom byte v centre Bratislavy je to vyše 8 000 metrov štvorcových pri Slnečných jazerách v Senci, informujú aktuality.sk.

Tri parcely ornej pôdy, ktoré sú asi 150 metrov od pláže pri jazerách, patria od 23. júla tohto roka 24-ročnému Martinovi a o rok staršiemu Jakubovi Jankovským.

Podľa portálu najväčší z trojice pozemkov s výmerou 46 05 metrov štvorcových vlastní Jankovskej starší syn, mladší by mal byť majiteľom zvyšných dvoch parciel s výmerami 1 963 a 1 926 metrov štvorcových. Bratom tak dohromady patrí takmer 8,5-tisíc metrov štvorcových pôdy.

Bývalá sudkyňa i štátna tajomníčka je od 9. marca vo väzení po tom, čo ju zadržali v akcii Búrka. Po takmer piatich mesiacoch požiadala o prepustenie z väzenia na kauciu, čo sudca ŠTS v Banskej Bystrili Peter Pulman v stredu (5. 8.) zamietol.

Funkcie štátnej tajomníčky sa vzdal ešte vlani v septembri po tom, čo sa objavili informácie o jej komunikácii s Marianom Kočnerom. Vtedy pred novinármi poprela, že by sa s ním poznala, či s ním nejakým spôsobom komunikovala. Potom sa však objavili ich správy. Vymenili si ich tisíce cez aplikáciu Threema.

Skutky, ktorých sa Jankovskej korupčná trestná činnosť mala týkať zahŕňajú aj ovplyvňovanie sudkyne Zuzany Maruniakovej v kauze zmeniek TV Markíza. Tá prisúdila jednu zo zmeniek Kočnerovi bez toho, aby skúmala ich pravosť.

Za ich falšovanie je Marian Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody. Jankovská mala ovplyvňovať sudkyňu Zuzanu Maruniakovú a do procesu zapojiť aj ďalšiu sudkyňu Denisu Cvikovú, ktorá mala Maruniakovej v kauze pomáhať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?