18. 08. 2020 12:04 | KOMÁRNO/TASR

Pre prietrž mračien museli v Komárne vyhlásiť mimoriadnu situáciu

Obyvatelia mesta budú mať možnosť uplatniť si nárok na náhradu škody.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Roman Hanc

Mesto Komárno vyhlásilo v pondelok (17. 8.) vo večerných hodinách mimoriadnu situáciu na území mesta z dôvodu prietrže mračien.

„Počas obdobia ohrozenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti budú vykonávané opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šíreniu a pôsobeniu následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku vykonávaním záchranných prác," uviedol primátor Komárna Béla Keszegh.

Režimové opatrenia zahŕňajú účelné využívanie všetkej dostupnej techniky, pokračovanie v sprístupnení lokalít pre záchranné zložky a odstraňovanie nánosov a stromov či uvoľňovanie priepustov. Na základe vyhlásenia mimoriadnej situácie budú mať obyvatelia mesta možnosť uplatniť si nárok na náhradu škody.

„O výške a spôsobe uplatnenia a nahlásenia náhrady škody rozhoduje Ministerstvo vnútra SR, o čom budeme obyvateľov priebežne informovať. Mestský úrad Komárno poskytne obyvateľom mesta potrebnú súčinnosť v súvislosti s uplatnením ich nárokov na náhradu škody," potvrdilo vedenie mesta.

Čítajte tiež: Veľká potopa v Senci zničila desiatky áut. Katastrofu v meste opísal priamy svedok

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?