04. 09. 2020 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Rodiny Jána a Martiny veria, že za všetkým stojí Kočner. Zsuzsová možno na slobodu nepôjde

Otec zastreleného novinára televízii Markíza opísal, čo prežíval pri čítaní verdiktu.

Rodičia Jána Kuciaka po vynesení rozsudku.
Rodičia Jána Kuciaka po vynesení rozsudku. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Rodiny Jána Kuciaka a jeho snúbenice si aj napriek oslobodzujúcemu rozsudku myslia, že vraždu zosnoval Marian Kočner a Alena Zsuzsová.

Obaja obžalovaní zatiaľ zostávajú za mrežami. Podnikateľ pre zmenky, Zsuzsovú zase zadržali pre obvinenie z príprav vrážd prokurátorov.

Otec zastreleného novinára televízii Markíza opísal, čo prežíval pri čítaní verdiktu a prečo odišli z pojednávacej miestnosti.

Rodiny zavraždených snúbencov do poslednej chvíle verili, že senát vráti proces do dokazovania. Aj keď zachytili vraj rôzne šumy, ako sa to zrejme skončí.

Sestra zavraždeného novinára hovorí o Marianovi Kočnerovi. Ten bol jediný, kto si verdikt prišiel vypočuť. Slová predsedníčky zasiahli celú rodinu.

Otec novinára Jozef Kuciak by si želal, aby policajti a súdy doriešili všetky kauzy, o ktorých Ján písal.

Alena Zsuzsová si slobodu neužíva. Pri bráne v leopoldovskej väznici ju čakali policajti. Zadržali ju v súvislosti s prípravami vrážd prokurátorov.

Obvinená je už niekoľko mesiacov. Okrem nej stíhajú aj Zoltána Andruskóa, Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa. Zsuzsovú z Leopoldova previezli na nitriansku NAKU.

Práve tam za ňou hneď po rozsudku prišiel aj jej advokát. Tento krok od policajtov vraj očakávali. Alena Zsuzsová k prípravám vrážd vypovedala zhruba pol hodinu, vinu odmieta. Viac času vraj zabralo spisovanie vecí, ktoré môže mať v policajnej cele pri sebe.

Vyšetrovateľ pre Zsuzsovú žiada väzbu, tá je aktuálne v policajnej cele v Nitre. O tom, či pôjde znova za mreže, bude rozhodovať čoskoro predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala, pretože práve on má tento týždeň službu. 

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

 

Celé vydanie piatkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?