18. 09. 2020 17:19 | TRHOVIŠTE/TV Markíza

Dodávka zrazila dievča, ktoré prebiehalo cez cestu. Na ulici vraj chýba priechod pre chodcov

Podľa starostu tam ani nemôže byť.

Dodávka zrazila dievča, ktoré prebiehalo cez cestu.
Dodávka zrazila dievča, ktoré prebiehalo cez cestu. Foto: TV Markíza,

V obci Trhovište v piatok vodič dodávky zrazil 13-ročné dievča, ktoré šlo do školy. Po zrážke skončilo v nemocnici. Miestni tvrdia, že keby tam bol priechod pre chodcov, cesta by bola bezpečnejšia.

Ráno, krátko pred ôsmou hodinou, bola na hlavnej ceste v Trhovišti premávka hustá. Dostať sa na druhú stranu nebolo jednoduché. Dievča skočilo do cesty dodávke.

Vodič dodávky tvrdí, že rýchlo nešiel. Dievča zbadal na poslednú chvíľu. Podľa svedkov chcelo dievča prebehnúť cez cestu.

„Bolo pri vedomí, malo zranenia hlavy a predkolenia, v sprievode matky sme ju previezli do nemocnice v Michalovciach,“ povedal Jozef Minár z operačného strediska zdravotných záchranárov.

Po krátkom pozorovaní ju z nemocnice prepustili. Miestni tvrdia, že mala šťastie. Na ceste podľa nich chýba priechod. Ten, ktorý v dedine majú, je od osady ďaleko. Práve preto tam podľa ich slov došlo už k minimálne dvadsiatim haváriám.

Starosta obce však tvrdí, že priechod pre chodcov na tomto mieste byť nemôže. V danom úseku sú totižto dva výjazdy, a tak nemôže byť v strede priechod pre chodcov.

Viac sa o nehode dozviete z reportáže Vladimíra Bučku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?