21. 09. 2020 08:38 , článok bol aktualizovaný 21. 09. 2020 17:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Kočner bol deň po vražde v banke, video už ale neexistuje. Polícia si ho vypýtala neskoro

Zrejme nikdy sa však už nedozvieme, čo presne Kočner v bankovom trezore robil ani čo si odniesol.

Marian Kočner po vyhlásení rozsudku.
Marian Kočner po vyhlásení rozsudku. Foto: TASR

Video, na ktorom by mala byť zaznamenaná návšteva Mariana Kočnera v banke deň po vražde Jána a Martiny, už neexistuje. Polícia požiadala banku o kamerové záznamy o pár dní neskôr, ako ich systém automaticky zmazal. Ani prokuratúra ich nenavrhla získať v čase, keď ešte boli dostupné. Vyplýva to z informácií, ktoré má redakcia Aktuality.sk k dispozícii v rámci spolupráce s tzv. Kočnerovou knižnicou.

Prokurátor v obžalobe vychádza z predpokladu, že Marian Kočner sa hneď na druhý deň po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice stretol s Alenou Zsuzsovou. Na schôdzke v Bratislave jej mal 22. februára 2018 odovzdať 50-tisíc eur, ktoré mal Zoltán Andruskó odovzdať vykonávateľom vraždy.

Jedným z podporných dôkazov tejto verzie sú záznamy o Kočnerovej návšteve Tatra banky na Gorkého ulici v centre Bratislavy. Tie potvrdzujú, že práve 22. februára 2018 tam Kočner vstúpil do priestorov bezpečnostných schránok - jednu tam mala prenajatú Kočnerova firma, druhú zas jeho exmanželka. Potom sa mal stretnúť s Alenou Zsuzsovou, čomu nasvedčujú správy z Threemy, ako aj lokalizačé dáta mobilov, informujú Aktuality.

Zrejme nikdy sa však už nedozvieme, čo presne Kočner v bankovom trezore robil ani čo si odniesol. Podľa zákona totiž banky musia uchovávať takéto videá presne rok a jeden mesiac a v prípade kľúčového videa tento termín policajti nestihli.

Aj Špecializovaný trestný súd v Pezinku začiatkom marca poznamenal, že okolnosti odovzdania odmeny za vraždu „nie sú preukázané" a ide o „domnienku alebo dohad", dodáva portál.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?