30. 09. 2020 22:52 | BRATISLAVA/TASR

Generálna prokuratúra zamietla Kočnerovu sťažnosť voči Grendelovi

Namietal zastavenie trestného stíhania.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO). Foto: TASR

Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť Mariana Kočnera voči zastaveniu trestného stíhania podpredsedu  parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO) za zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Grendel o tom v stredu informoval na sociálnej sieti.

Ako vyplýva z uznesenia, ktoré zverejnil, sťažnosť bola odmietnutá ako neopodstatnená. Grendel pripomenul, že trestné stíhanie sa začalo pred ôsmimi rokmi. Rovnako, že sa v "príbehu" objavili všetky známe osoby z Kočnerovvho okolia aj z prostredia orgánov činných v trestom konaní.

Krajská prokuratúra v Bratislave zastavila trestné stíhania 20. marca. Po späťvzatí obžaloby zo strany okresnej prokuratúry došlo k zadováženiu ďalších dôkazov, medzi nimi aj prepisu komunikácie medzi poškodeným Kočnerom a svedkyňou Martinou Ruttkayovou z komunikácie cez aplikáciu Threema.

Marian Kočner po vyhlásení rozsudku.
Marian Kočner po vyhlásení rozsudku. Foto: TASR
 

Z tej malo vyplynúť, že ju ako svedkyňu ovplyvňoval. Vypovedala, že jej Grendel dal ako novinárke dokumenty o bankových prevodoch Mariana Kočnera. Po vyhodnotení dôkazov dospela krajská prokurátorka k záveru, že vyšetrovaný trestný čin nespáchal.

Marian Kočner je okrem iného obžalovaný v kauze zmeniek televízie Markíza. Začiatkom septembra ho senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rozsudok nie je právoplatný, vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

MÔJ ÚČET S KOČNEROM SA UZAVREL Bodka. Moje trestné stíhanie za údajné vyzradenie bankového tajomstva Mariána Kočnera je...

Uverejnil používateľ Gábor Grendel Streda 30. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Gabor Grendel

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?