07. 10. 2020 19:47 | PLAVECKÝ ŠTVRTOK/TV Markíza

Nepokoje v osade v Plaveckom Štvrtku neutíchajú. Kamene hádzali aj do policajtov

V osade vznikol dokonca aj požiar.

Nepokoje v osade.
Nepokoje v osade. Foto: TV Markíza, Polícia Bratislavský kraj

Konflikty v rómskej osade v Plaveckom Štvrtku neďaleko Bratislavy neutíchajú. Kamene hádzali aj do polície, ktorá prišla upokojiť situáciu. V jednom z domov, ktorý leží, tak ako celá osada, v bezpečnostnom pásme plynovodu, dokonca horelo.

Na povale jedného z rodinných domov totižto vypukol požiar, uhasil ho jeho majiteľ. Okrem zapálených fliaš lietali vzduchom kamene, kovové tyče, tehly a rôzny stavebný odpad.

Podľa našich informácií mali najprv znepriatelené skupiny bojovať medzi sebou, po príchode polície sa vraj terčom útoku stali samotní policajti. Jedného dokonca zranili.

„Počas služobného zákroku bol jeden z mužov, ktorý hádzal kamene, vyzvaný, aby upustil od svojho konania. Muž namiesto poslúchnutia výzvy začal hádzať kamene na policajtov,“ opísala situáciu polícia na sociálnej sieti.

Muža odviedli a obvinili z útoku na verejného činiteľa. V núdzovom stave, v ktorom teraz naša krajina je, môžu hroziť oveľa vyššie tresty, ako je bežné - za útok na verejného činiteľa dokonca 12 až 25 rokov za mrežami.

Požiar v bezpečnostnom pásme plynovodu, to už nie je len vecou vojny v osade. Boja sa aj ľudia v jej okolí a pýtajú sa, ako je možné, že si polícia nevie urobiť poriadok s agresívnou skupinou a definitívne tak ukončiť tieto občianske konflikty.

Viac sa dozviete z reportáže Soni Cipínovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?