20. 10. 2020 11:21 | KOMÁRNO/zg

Pre smrť štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya (†38) už padlo obvinenie

Čelí mu vodič oprotiidúceho auta.

Tragická nehoda Dolinayovcov.
Tragická nehoda Dolinayovcov.

Takmer tri mesiace od smrteľnej nehody štátneho tajomníka ministerstva kultúry Vladimíra Dolinaya (†38), ktorá sa stala medzi obcou Iža a Komárno, už padlo obvinenie.

Pre tvnoviny.sk to potvrdila nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Komárne obvinil 33-ročného muža z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví.

Ak mu súd dokáže vinu, hrozia mu dva až päť rokov za mrežami.

Nehoda pri Komárne
Nehoda pri Komárne Foto: HaZZ
 

V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť ľudí. V aute sedela aj manželka Zuzana (†34), ktorá týždeň po nešťastí podľahla zraneniam. Ich malý synček nehodu prežil a podľa našich informácií si ho osvojila Zuzanina sestra.

Vodič Tibor má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu na rovnakej ceste, kde sa stala tragédia, ho v septembrovom týždni zastavili policajti. „Kontrolovali vodiča vozidla, keďže mali vedomosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu viedol motorové vozidlo," povedala vtedy nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka 1. júla. Bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom mestskej časti Bratislava-Petržalka, hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?