26. 11. 2020 14:37 , článok bol aktualizovaný 26. 11. 2020 15:59 | BRATISLAVA/zg, TASR

Fico: Jankovskú trápili deväť mesiacov vo väzbe, až potom začala hovoriť

Expremiér vyhlásil, že prácu ako štátna tajomníčka si robila dobre.

Monika Jankovská a Robert Fico.
Monika Jankovská a Robert Fico. Foto: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Predseda Smer-SD Robert Fico sa konkrétne nevyjadril k výpovedi bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej. Potvrdil však, že sa s ňou stretol veľakrát z titulu svojej funkcie.

„Nemám dôvod komentovať Jankovskej výpoveď. Bola deväť mesiacov vo väzbe. Toľko ju tam trápili, až začala rozprávať. Nechápem, prečo sa na mňa ľudia obracajú. Nemám, čo komentovať. Nemá to nič spoločné s mojou osobu," vyhlásil s tým, že nemá však dôvod spochybňovať 27-stranovú výpoveď bývalej štátnej tajomníčky.

Fico opäť zopakoval, že to, čo mala robiť ako štátna tajomníčka, robila dobre. „Nemám dôvod povedať niečo iné. Ak by som povedal, klamal by som," dodal.

Prečítajte si aj: Jankovská sa priznala. Vo výpovedi spomína aj Fica

Jankovská vo výpovedi NAKA, ktorá prenikla do médií, spomína aj Fica. Údajne mal vedieť o kauze zmeniek TV Markíza a angažovaní sa Jankovskej v tomto prípade. Stretla sa aj Petrom Pellegrinim. O stretnutiach však Kočnerovi nehovorila.

Predseda sociálnych demokratov však vyhlásil, že kauza televíznych zmeniek ho nemala prečo zaujímať. Odôvodnil to tým, že išlo o spor súkromných osôb.

S predsedom Smer-SD sa Jankovská, ako sa uvádza vo výpovedi, stretla aj v sídle strany na Súmračnej ulici. Keď za ním príchádzala pozdravila sa s Norbertom Bödörom. Malo to byť v čase, keď Najvyšší súd rozhodoval o Kočnerovej väzbe.

Smer-SD podľa neho nemá s kauzou zmeniek podnikateľa Kočnera nič spoločné a odmietol, že by vybavoval jeho prepustenie z väzby. Podnikateľa označil ako "veľkého chválenkára", ktorý "nič nevybavil".

Fico nevylúčil, že nitriansky podnikateľ bol centrále. Podľa jeho slov Bödörova firma pre stranu poskytovala služby pri veľkých akciách, napr. snemy, či oslavy MDŽ, ako aj  modernizáciu kamerových systémov.

Na otázku, či bol šéfom Norberta Bödöra, odpovedal "jasné". Poznamenal tiež, že všetci ho volajú "šéf".

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?