22. 01. 2021 11:32 | BRATISLAVA/TV Markíza

Daniel Lipšic je novým advokátom obvineného žilinského sudcu Pavla Polku

Sudca ešte donedávna svoju vinu odmietal, teraz sa situácia zmenila.

Daniel Lipšic.
Daniel Lipšic. Foto: TASR

Advokát Daniel Lipšic je novým právnikom bývalého dlhoročného sudcu Pavla Polku. Toho zadržala NAKA ešte v septembri 2020 u neho doma v Žiline. Obvinený je z korupčných trestných činov. Polícia ho viní z toho, že bol súčasťou schémy, kedy sa za penize dalo vybaviť zníženie trestu, oslobodenie či prepustenie z väzby.

Lipšica oslovila Polkova rodina podľa našich informácií ešte medzi sviatkami. Teda po tom, čo sa dlhoročný sudca nakoniec rozhodol spolupracovať a vypovedať o všetkej trestnej činnosti, o ktorej má vedomosť. Stále je vo väzbe.

Exsudca Polka v putách.
Exsudca Polka v putách. Foto: TV Markíza
 

O podozreniach voči bývalým kolegyniam mal údajne policajtom povedať 30. decembra 2020. Práve jeho svedectvo potom spustilo akciu Plevel 2 (20.1.2021), pri ktorej zadržali sudkyne Evu Kyselovú a Máriu Urbanovú.

Daniel Lipšic zastupuje v kauze korupcie na žilinských súdoch aj Františka Tótha alias Veľkého Fera. Ten sa tiež priznal k podplácaniu sudcov a s políciou spolupracoval. Dostal tri roky s odkladom na päť rokov.

Ak by advokáta Daniela Lipšica zvolili za špeciálneho prokurátora, zastupovanie klientov by mal prebrať jeho kolega z advokátskej kancelárie Peter Kubina.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?