10. 02. 2021 10:46 , článok bol aktualizovaný 10. 02. 2021 11:35 | BRATISLAVA/TASR

Finančník Martin Kvietik zostáva naďalej vo väzbe

Obvinený je v rámci minuloročnej policajnej akcie Dobytkár.

Martin Kvietik
Martin Kvietik Foto: TV Markíza

Finančník Martin Kvietik, obvinený v rámci minuloročnej policajnej akcie Dobytkár, bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v pondelok (8. 2.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica (ŠTS). Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 8. februára o žiadosti obvineného Martina Kvietika o prepustenie z väzby na slobodu rozhodol tak, že žiadosť obvineného zamietol, písomný sľub obvineného neprijal a rovnako neprijal peňažnú záruku," priblížila hovorkyňa. Ako dodala, zároveň sudca nenahradil väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Procesné strany majú lehotu tri pracovné dni na podanie sťažnosti, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR.

Obhajca obvineného Dušan Ivan v stredu potvrdil, že voči rozhodnutiu ŠTS podá sťažnosť. Na jej písomnom zdôvodnení aktuálne pracuje a podá ju v zákonnej lehote. Advokát Ivan v minulosti zdôraznil, že jeho klient spáchanie skutkov, z ktorých je obvinený, odmieta.

ŠTS na začiatku novembra 2020 pôvodne predĺžil väzbu Martinovi Kvietikovi a bývalému riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajovi Kožuchovi obvineným v kauze Dobytkár, do 1. apríla 2021. Následne rozhodnutie potvrdil NS SR.

Dvojicu zadržali 22. apríla. Počas akcie Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Medzi nimi je aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödor.

Juraj Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe, keď o tom rozhodol NS SR. Odvolací súd potvrdil rozhodnutie ŠTS z 11. januára tohto roku, ktorý väzbu nahradil s obmedzeniami a prijal aj ponuku peňažnej záruky obvineného vo výške 50.000 eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?