11. 02. 2021 17:13 | BRATISLAVA/ zg, TASR

Prezidentka odobrila nulovú sadzbu DPH na respirátory typu FFP2 a FFP3

Zmena bude platiť do 30. apríla.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: facebook/Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok (11. 2.) podpísala novelu, ktorou sa zavedie nulová sadzba DPH na osobné ochranné prostriedky, ktoré slúžia na zabezpečenie vyššej ochrany dýchacích orgánov, a ktoré sú filtračnou tvárovou polomaskou kategórie FFP2 a FFP3, informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Zmenu o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 schválili poslanci minulý týždeň v piatok (5. 2.) v skrátenom legislatívnom konaní. Toto opatrenie má trvať do 30. apríla.

„Účelom novely zákona je zabezpečenie lepšej cenovej dostupnosti účinnej ochrany obyvateľstva pred ochorením COVID-19, keďže uplatňovanie nulovej sadzby DPH na uvedené tovary predpokladá zníženie ceny pre konečného spotrebiteľa," vysvetlil pri predkladaní novely rezort financií.

Rezort predpokladá, že zavedenie nulovej sadzby bude mať na rozpočet verejnej správy negatívny vplyv a zo štátnej pokladnice v tomto roku ukrojí viac ako 15 miliónov eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?