12. 03. 2021 18:57 , článok bol aktualizovaný 12. 03. 2021 18:56 | BANSKÁ BYSTRICA/zg, TV Markíza

Sudca až v pondelok rozhodne, či Norbert Bödör a traja ďalší obvinení zostanú vo väzbe

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 NAKA obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb.

Norbert Bödör.
Norbert Bödör. Foto: TASR - Ján Krošlák

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör sa dnes (12.3.) postavil pred sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Rozhodnutie sudcu o tom, či nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a ďalší spoluobvinení v kauze Dobytkár Peter K., Marek K. a Ľubomír P. zostanú vo väzbe alebo ich budú stíhať na slobode, padne až v pondelok (15. 3.). Potvrdil to Adrián Kucek, právny zástupca Norberta Bödöra.

S výsluchmi obvinených ŠTS začal v piatok ráno a trvali až do neskorého popoludnia, keď ich sudca prerušil až do pondelkového rozhodnutia o 11.00 h. Ako advokáti uviedli pre médiá, nestotožňujú sa s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na predĺženie lehoty trvania väzby, lebo návrh považujú za nedôvodný. Ich klienti sú obvinení z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Koncom januára Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvineného podnikateľa Petra K. a Norberta B. proti uzneseniu ŠTS, ktorým obom obvineným predĺžil lehotu väzby do 1. apríla. Oboch mužov zadržali v rámci akcie Dobytkár. Národná kriminálna agentúra (NAKA) ich zadržala vlani začiatkom júla.

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 NAKA obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Viac sa dozviete z reportáže Martiny Kašiarovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?