14. 03. 2021 19:27 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2021 11:08 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Odmietal respirátor: Agresívny silák v bombere sa prebil cez okno tatranskej električky

Podarilo sa ho indentifikovať ako "známu firmu".

Agresov v tatranskej električke.
Agresov v tatranskej električke. Foto: TV Markíza

V tatranskej električke smerujúcej na Štrbské Pleso bolo v nedeľu rušno. Cestujúci nemal respirátor, vulgárne nadával rušňovodičovi a napokon si s kladivom v ruke razil cestu von.

Incident zachytili ľudia na stanici vo Vyšných Hágoch, kde zúfalý rušňovodič odstavil električku a na agresívneho muža zamknutého v električke privolal policajtov. Keďže sa páchateľ nevedel dostať von cez dvere, kladivom a neskôr aj boxerskými hmatmi vybil okno a z miesta ušiel. Privolaní policajti okamžite vypočuli svedkov a pokúšali sa zistiť kto je tento výtržník.

„Agresívneho siláka v bombere sa pomocou polície podarilo identifikovať „ako známu firmu". Veríme, že útočník pred trestom ani pred náhradou škody neujde," uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Polícia v pondelok (15. 3.) oznámila, že začala v súvislosti s vyčíňaním muža vo Vyšných Hágoch trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. “Jeho vystrájanie spôsobilo škodu vo výške 500 eur. Polícia muža stotožnila," uviedla krajská prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že v prípade sa uskutočňuje vyšetrovanie a preverujú sa všetky okolnosti udalosti.

Vyčíňanie agresora i stanovisko polície k prípadu si pozrite v nasledujúcom videu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?