15. 03. 2021 10:47 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2021 15:18 | BRATISLAVA/René Medzihradský, zg, TASR

Martin Kvietik mieri po druhýkrát na slobodu, na otázky novinárov nereagoval

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť.

Martin Kvietik po prepustení ŠTS.
Martin Kvietik po prepustení ŠTS. Foto: TV Markíza

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neakceptoval návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a rozhodol o prepustení finančníka Martina Kvietika na slobodu.

Rozhodnutie nie je právoplatné, o sťažnosti prokurátora bude 23. marca rozhodovať Najvyšší súd. Kvietik krátko po vyhlásení rozhodnutia opustil budovu ŠTS a na otázky novinárov nereagoval.

Martin Kvietik.
Martin Kvietik. Foto: TASR - Ivan Kríž
 

„Po tom, čo rozhodol Najvyšší súd a prepustil Martina Kvietika z väzby, pominuli dôvody väzby, tak opätovné zadržanie môjho klienta a návrh na väzbu znamená, že by súd musel v tej istej veci rozhodnúť opätovne. To právny poriadok nedovoľuje. Nový skutok, pre ktorý bol môj klient obvinený, je súčasťou tzv. pokračovacieho deliktu, tým pádom ide stále o rozhodovanie v tej istej veci," vysvetlil obhajca Dušan Ivan s tým, že on a jeho klient sa vzdali práva podať sťažnosť.

 

Kvietika vo štvrtok (11. 3.) krátko po prepustení z väzby v Leopoldove zadržali a obvinili v inej trestnej veci. Doteraz bol väzobne stíhaný v kauze Dobytkár. Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa mediálnych správ mal prijať úplatok vo výške 180-tisíc eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Martin Kvietik po prepustení.
Martin Kvietik po prepustení. Foto: TV Markíza
 

Kvietika vo štvrtok (11. 3.) krátko po prepustení z väzby v Leopoldove zadržali a obvinili v inej trestnej veci, než bol doteraz väzobne stíhaný. Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa mediálnych správ mal Martin Kvietik prijať úplatok vo výške 180-tisíc eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Finančníka vo štvrtok prepustil Najvyšší súd z väzby na slobodu. Väzbu jemu i exriaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajovi Kožuchovi ŠTS vlani v novembri predĺžil do 1. apríla.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Juraj Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?