15. 03. 2021 12:01 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2021 16:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Hasiči uhasili požiar strechy na škole na Palisádach

Desiatky detí a učiteľov opustili budovu ešte pred príchodom hasičov.

Zhorená drevená konštrukcia strechy na škole na bratislavských Palisádach.
Zhorená drevená konštrukcia strechy na škole na bratislavských Palisádach. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Na bratislavských Palisádach horela strecha spojenej materskej a základnej školy, na ktorej pracovali robotníci. Plamene zasiahli jej drevenú konštrukciu. Pri udalosti zasahovali všetky bratislavské hasičské stanice s viacerými cisternami, informovalo médiá Prezídium HaZZ.

Požiar, ktorý vznikol pred 11.00 h, sa podarilo za menej ako tri hodiny podarilo úplne zlikvidovať.  Pri nešťastí sa nikto nezranil. „Momentálne vykonávajú záverečnú obhliadku požiariska a po zbalení všetkých vecných prostriedkov odídu na svoje základne," informovali z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru o aktuálnej situácii.

Pri požiari budovu opustilo, ešte pred príchodom hasičov, 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ, ale aj 109 žiakov a 29 učiteľov zo ZŠ.

Priestory školy, na streche ktorej vznikol požiar, si dočasne prenajíma Deutsche Schule Bratislava , a to až do doby, kým nebude dokončená jej vlastná budova na Bárdošovej ulici. Požiar vznikol pri rekonštrukčných prácach.

Vedenie školy sa v tejto situácii poďakovalo za pomoc nielen hasičom, ale aj ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi a starostke Starého Mesta Zuzane Aufrichtovej. „Obaja prišli s ponukou pomôcť nájsť náhradné priestory pre čo najskoršie obnovenie vyučovacieho procesu. Ich pomoc si v tejto náročnej situácii mimoriadne vážime," skonštatoval Peter Kršák, predseda predstavenstva spomínanej školy.

V okolí budovy počas hasenia usmerňovali dopravu policajti. Nejazdili trolejbusy, dopravný podnik ich nahradil autobusmi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?