16. 03. 2021 10:40 , článok bol aktualizovaný 16. 03. 2021 13:59 | BANSKÁ BYSTRICA/Martina Kašiarová, zg, TASR

Zsuzsová ostáva naďalej vo väzbe v prípade prípravy vrážd Žilinku a Lipšica

Rozhodol o tom sudca Špecializovaného trestného súdu.

Alena Zsuzsová.
Alena Zsuzsová. Foto: TASR

Sudca Špecializovaného trestného súdu predĺžil do 3. novembra väzbu  Alene Zsuzsovej v prípade prípravy likvidácií advokáta, dnes špeciálneho prokurátora, Daniela Lipšica, ako aj súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku a prokurátora Petra Šufliarskeho.

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinená Zsuzsová po porade s obhajcom podala sťažnosť. Konečné slovo tak bude mať Najvyšší súd.

Je obvinená z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu pokusu a vo väzbe je z dôvodu, aby nemohla utiecť, ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti. Podľa jej právneho zástupcu Štefana Neszméryho jeho klientka nečakala, že by ju z väzby prepustili. Očakávali však vypustenie jedného – dvoch dôvodov väzby, a to kolúznej a preventívnej.

Zsuzsovú zadržali v tejto kauze vlani 3. septemba v Leopoldove policajti po oslobodzujúcom rozsudku v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Do väzby ju poslal sudca ŠTS Ján Hrubala a 13. septembra pred ním poprela, že by sa podieľala na prípravách vrážd spomínaných mužov. Následne senát Najvyššieho súdu na stredajšom (23. 9.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť proti vzatiu do väzby.

Ponúkané sumy za vraždy.
Ponúkané sumy za vraždy. Foto: TV Markíza
 

Aj v tomto prípade proti nej svedčí Zoltán Andruskó. Priznal sa, že mal zháňať vykonávateľov. Podľa neho ponúkala za vraždy desiatky tisíc eur. Najviac mala údajne ponúkať za život advokáta Daniela Lipšica. Ona sama alebo Zoltán Andruskó ale nemali motív právnikov zlikvidovať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?