19. 03. 2021 17:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Dovolenka v zahraničí od soboty dostáva stopku. Aké máte možnosti, ak ste si už zájazd kúpili?

Polícia avizuje kontroly na letiskách.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Juhoafrická, brazílska či britská. Koronavírus vytvára stále nové mutácie, a tak sa vláda rozhodla zatvoriť hranice pre dovolenkárov.

Podľa odhadov totiž od začiatku roka vycestovalo na dovolenku vyše 30-tisíc Slovákov. Medzi okresmi pritom pohyb povolený nebol.

Nové uznesenie vlády, ktoré zakazuje cestovať do zahraničia za rekreáciou, začína platiť od polnoci z piatka na sobotu.

Polícia bude od soboty (20. 3.) hliadkovať na všetkých slovenských letiskách a každého cestujúceho sa bude pýtať na účel jeho cesty.

Policajti od vás budú vyžadovať doklady, ktorými musíte potvrdiť, že nejdete dovolenkovať. Stále pritom platí, že musíte mať absolvovaný test nie starší ako sedem dní.

Letiská už v súčasnosti fungujú v utlmenom režime. Bratislavské zatiaľ žiadny z naplánovaných letov na najbližšie dni nezrušilo.

Pandémia položila cestovné kancelárie na lopatky, a tak je zákaz zahraničných dovoleniek pre nich ďalšou ranou.

Zákaz má predbežne platiť do 28. apríla. Klienti, ktorí si zájazd v tomto termíne zakúpili, majú dve možnosti. V závislosti od zmluvy im cestovky buď vrátia peniaze, alebo si môžu dovolenku posunúť.

Šéf cestovnej kancelárie Bubo Ľuboš Fellner toto rozhodnutie rešpektuje, no na druhej strane tvrdí, že organizované zájazdy boli bezpečné a tento zákaz, naopak, zvýši individiuálnu turistiku, ktorú je ťažké odkontrolovať.

Viac v reportáži Reného Medzihradského.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?