25. 03. 2021 10:59 | BRATISLAVA/TASR

Najvyšší súd potvrdil do novembra predĺženie väzby Alene Zsuzsovej

Je obvinená z prípravy vrážd prokurátorov.

Alena Zsuzsová.
Alena Zsuzsová. Foto: TASR

Alena Zsuszová zostáva vo väzbe do 3. novembra. Je obvinená v kauze prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho .

Rozhodol o tom v stredu (24. 3.) senát Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí. Informovala hovorkyňa Alexandra Važanová s tým, že senát sa stotožnil s názorom Špecializovaného trestného súdu zo 16. marca.

Ponúkané sumy za vraždy.
Ponúkané sumy za vraždy. Foto: TV Markíza
 
 

Zsuzsovú zadržali v tejto kauze vlani 3. septemba v Leopoldove policajti po oslobodzujúcom rozsudku v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Do väzby ju poslal sudca ŠTS Ján Hrubala a 13. septembra pred ním poprela, že by sa podieľala na prípravách vrážd spomínaných mužov. Následne senát Najvyššieho súdu na stredajšom (23. 9.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť proti vzatiu do väzby.

Schéma objednávky Maroša Žilinku.
Schéma objednávky Maroša Žilinku. Foto: TV Markíza
 

Aj v tomto prípade proti nej svedčí Zoltán Andruskó. Priznal sa, že mal zháňať vykonávateľov. Podľa neho ponúkala za vraždy desiatky tisíc eur. Najviac mala údajne ponúkať za život advokáta Daniela Lipšica. Ona sama alebo Zoltán Andruskó ale nemali motív právnikov zlikvidovať.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?