Live
Sledujte NAŽIVO: Hnutie OĽaNO reaguje na návrh odvolania ministerky Kolíkovej
Sledujte tu
28. 03. 2021 19:50 | KOŠICE/TV Markíza

Mladíka v Košiciach zbili pri zásahu policajti, vyšetrovanie komplikuje pandémia

Podľa policajtov im kazil iný zásah, bol agresívny a vraj mal aj extrémistické prejavy.

Mladíka v Košiciach zbili pri zásahu policajti,
Mladíka v Košiciach zbili pri zásahu policajti, Foto: TV Makríza

Košický policajt jednou ranou poslal mladíka k zemi. Ďalší mu uštedril rany, keď mu chceli nasadiť putá. Sporný zákrok už vyšetruje ministerská inšpekcia. Všetko ale komplikuje pandémia.

V reportáži uvidíte zábery, na ktorých je vyvrcholenie policajného zásahu v centre Košíc z prelomu augusta a septembra minulého roka. Policajt mladíkovi vrazil tak, že spadol na zem. Video vzniklo počas sobotňajšej noci uprostred zábavy. V uliciach bolo množstvo ľudí.

Z videa nie je celkom jasné, čo celej situácii predchádzalo. Podľa policajtov bol problémom práve mladík. Kazil im iný zásah.

„Na opakované výzvy policajtov, aby ustúpil do bezpečnej vzdialenosti a nemaril služobný zákrok, nereagoval. Jeho agresivita stúpala, pričom sa policajtom vyhrážal fyzickým útokom, verbálne im nadával, pričom vo svojom agresívnom správaní pokračoval," povedala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová.

Faktom je, že pre hluk celé dialógy aktérov nepočuť. Na zázname vidieť, že s kamarátmi ustupuje z centra diania. Opiera sa o jedného z nich. Ako presne teda na policajta útočil, z videa jasné nie je. Keď bol mladík už na zemi, snažili sa mu nasadiť putá. Od jedného z policajtov dostal ďalšie rany.

„Použitie donucovacích prostriedkov bolo zo strany nadriadeného vyhodnotené ako oprávnené," uviedla Mésarová.

„Ja mám informácie, že to bol človek, ktorý bránil služobnému zákroku predchádzajúcemu a mal rôzne aj extrémistické názory a samozrejme som za to, aby keď teda je nejaký spor v tomto, aby sa to prešetrilo," tvrdí minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Zákrok vyšetruje policajná inšpekcia. Celý proces a úkony podľa hovorkyne komplikuje pandemická situácia. Faktom je, že doteraz nikoho konkrétneho neobvinili. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

Téme sa venovala Zuzana Ferenčáková:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?