01. 04. 2021 17:05 | KOŠICE/TV Markíza

Poistenci Dôvery, ktorí potrebujú vyšetrenie v košickej univerzitnej nemocnici, sú v neistote

Rokovania budú pokračovať na budúci týždeň.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Poistenci aj naďalej v neistote. Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach a zdravotná poisťovňa Dôvera sa stále nedohodli. Aj keď rokovania pokračujú, pacienti objednaní na odborné vyšetrenie vo štvrtok (1. 4.) smerovali najprv do klientského centra, ktoré zriadili v oboch areáloch nemocnice.

Klientské centrá v nemocnici navštívilo asi 15 ľudí. Poistencov Dôvery, ktorí mali absolvovať vyšetrenie napríklad vo štvrtok, kontaktovala samotná poisťovňa. Všetkých poistencov, ktorí mali naplánovanú liečbu v nemocnici, postupne informujú listom, telefonicky a emailom, ako majú postupovať.

Kameňom úrazu je to, že podľa nemocnice platí Dôvera za svojich poistencov asi o 16 percent menej ako napríklad Všeobecná zdravotná poisťovňa. „Absolútna výška poškodzuje našu nemocnicu už niekoľko rokov. Ide o hodnotu, za ktorú je možné nakúpiť desiatky nových zdravotníckych zariadení, ktoré našej nemocnici chýbajú,“ tvrdí riaditeľ nemocnice Vladimír Grešš.

Ak by sa poistenec aj napriek aktuálnej situácii rozhodol pre plánovanú starostlivosť v tejto nemocnici, poisťovňa mu poskytne príspevok. „Pacientom poskytneme príspevok v stopercentnej výške na úrovni úhrad pre univerzitné nemocnice,“ vysvetlil hovorca Dôvery Matej Štepianky.

Čo sa stane, ak by sa dohoda medzi oboma stranami v najbližších dňoch nezrodila? Podľa Grešša sa, vzhľadom aj na súčasnú pandemickú situáciu, toho až tak veľa nezmení. „Aj teraz poskytujeme v drvivej väčšine len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Naša strana otvorene deklaruje, že je ochotná rokovať okamžite o podmienkach zmluvy,“ dodal.

Štepiansky konštatoval, že Dôvera naďalej komunikuje s košickou univerzitnou nemocnicou a majú záujem o ďalšie rokovania. Tie by sa mali uskutočniť už budúci týždeň.

Téme sa venovala Patrícia Morťaniková.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?