07. 04. 2021 09:59 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Pohoda vo svojej tradičnej podobe sa pre pandémiu neuskutoční ani tento rok

Organizátori uvažovali o skrátení festivalu, no po porade s epidemiólógmi sa všetci zhodli, že to nemá zmysel.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Náš najväčší hudobný festival Pohoda sa vo svojej tradičnej podobe tento rok opäť neuskutoční. Organizátori oznámili, že viacdňové podujatie na trenčianskom letisku sa uskutoční až v lete 2022. Tí, ktorí si už lístky zakúpili, ich budú môcť vrátiť, alebo si ich nechať a využiť v nasledujúcom roku.

„Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground," informoval riaditeľ festivalu Michal Kaščák na oficiálnej facebookovej stránke Pohody.

Organizačný tím sa pred rozhodnutím radil s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. Zhodli sa, že usporiadať festival v podmienkach, keď Covid automat už pri minimálnom počte hospitalizovaných s koronavírusom zakazuje hromadné akcie nad tisíc návštevníkov, nemá zmysel.

„Pôvodne sme považovali za veľkú výzvu urobiť podujatie, kde by boli pretestovaní všetci návštevníci, a uvažovali sme o skrátení festivalu na dva dni. Chceli sme ukázať, že to ide. Začali však do toho vstupovať ďalšie veci – nik nevie, aká bude situácia v lete, či sa neobjavia nové mutácie vírusu, viacerí umelci a umelkyne už zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly… Je tam skrátka veľa otáznikov a rizík,” vysvetlil Kaščák v rozhovore pre portál Denníka N.

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa opäť presúva o rok, plná verzia festivalu tak bude v dňoch 7. – 9. júla 2022....

Uverejnil používateľ Pohoda Festival Streda 7. apríla 2021

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?