07. 04. 2021 10:08 | BIDOVCE/tvnoviny.sk

Tragická nehoda na východe. Mladík (†34) nezvládol zákrutu, jeho auto sa stalo neovládateľné

Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Tragická nehoda na východe.
Tragická nehoda na východe. Foto: KR PZ Košice

Pri vážnej dopravnej nehode v katastri obce Bidovce v okrese Košice prišiel v nedeľu o život mladý vodič. Nešťastie sa stalo okolo 18.20 h.

„Podľa doterajších zistení 34-ročný vodič z okresu Košice okolie viedol vozidlo zn. Mitsubishi v smere jazdy od obce Čakanovce na obec Bidovce, kde pri prejazde ostrej ľavotočivej zákruty zišiel s vozidlom mimo vozovku. V dôsledku toho sa vozidlo stalo neovládateľné a po niekoľkých metroch sa prevrátilo na ľavý bok. Žiaľ, vodič pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Pri tragickej nehode vyhasol život mladého vodiča.
Pri tragickej nehode vyhasol život mladého vodiča. Foto: KR PZ Košice
 

„Pri dopravnej nehode došlo k poškodeniu stĺpika dopravného značenia, na ktorom bola osadená dopravná značka najvyššia povolená rýchlosť a ostrá zákruta vpravo. Na vozidle bola škoda predbežne vyčíslená na 5.000 eur, na dopravnom značení cca 50 eur,“ dodala hovorkyňa.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. To, či vodič pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné návykové látky bude zisťované pri pitve. Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti, uvádza Mésarová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?