14. 04. 2021 10:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bývalý šéf SIS Šafárik prišiel vypovedať na NAKA

Ide o kauzu Dobytkár.

Anton Šafárik na archívnej snímke.
Anton Šafárik na archívnej snímke. Foto: TASR

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Anton Šafárik prišiel vypovedať na Národnú kriminálnu agentúru.

Dôvodom je údajne výpoveď bývalého šéfa SIS Borisa Beňa. Ten vraj mal vypovedať o tom, ako bývalý policajný prezident Milan Lučanský a Šafárik mali varovať finančníka Martina Kvietika o tom, že polícia sa zaujíma o jeho osobu. Časť výpovede zverejnil portál topky.sk.

„V roku 2019, keď bol pán Šafárik riaditeľom SIS, mi v popoludňajších hodinách volal pán Lučanský, kde som a či by som za ním mohol prísť do Modry, povedal mi, že ma počká na čerpacej stanici Slovnaft, ktorá sa nachádza po pravej strane v smere do Modry. Po mojom príchode ma tam čakal pán Lučanský, kde sme mali rozhovor medzi štyrmi očami, na ktorom mi oznámil, že v najbližšej dobe sa pripravuje realizácia pána Martina Kvietika, a aby som dal echo starému pánovi, myslel tým riaditeľa SIS, pána Šafárika, nech informuje pána Kvietika o tejto skutočnosti a hlavne nech si dá do poriadku mobil, aby mu po zadržiavacom úkone neboli nájdené nejaké citlivé informácie," vypovedal podľa portálu Beňa pred advokátmi obvinených.

Šafárik pred novinármi konštatoval, že Kvietikovi nikdy nepovedal, aby sa pripravil na zásah polície. Na ďalšie otázky neodpovedal.

Šafárik bol šéfom SIS vo vláde zloženej zo Smer-SD, SNS a Most-Híd.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?