19. 04. 2021 08:45 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kováčikovu veľkú bankovú operáciu zamietol pod stôl. Expolicajt vypovedal, že na príkaz zhora

Opísal aj to, ako sa za jeho šéfovania zametali pod koberec čudné transakcie vysokopostavených funkcionárov.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA.
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA. Foto: TASR

Obvinený expolicajt Pavol Vorobjov sa priznal, že upratal hlásenie z banky o neobvyklej operácii špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Príkaz vraj dostal od svojho šéfa, informujú Aktuality.sk.

Dušan Kováčik ešte ako špeciálny prokurátor pred štyrmi rokmi prišeil do banky a vložil si na účet 204-tisíc eur. Keďže išlo o pomerne vysokú hotovosť, banka ju vyhodnotila ako neobvyklú obchodnú operáciu a nahlásila polícii - konkrétne finančnej spravodajskej jednotke.

Kováčik peniaze použil na kúpu domu pre syna. Dom stál 270-tisíc eur, zvyšnú cenu zaplatil syn.

Vedenie jednotky práve v tom čase prevzal policajt Pavol Vorobjov, ktorý teraz čelí obvineniam vo viacerých kauzách a od konca minulého roka spolupracuje s políciou. Vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry opísal aj to, ako sa za jeho šéfovania zametali pod koberec čudné transakcie vysokopostavených funkcionárov. A medzi nimi aj státisícový vklad vtedajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Vorobjov podľa Aktualít tvrdí, že Kováčika vtedy ani nepoznal, takže on sám nemal dôvod upratať hlásenie banky. Pokyn, aby to urobil, podľa vlastných slov dostal od svojho priameho nadriadeného, teda riaditeľa NAKA. V tom čase bol v tejto funkcii Peter Hraško, ktorý mal podľa Vorobjovovej výpovede hovoriť o hlásení priamo s Kováčikom.

Vorobjov za to dnes čelí ďalšiemu obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Obvinený by podľa portálu mal byť aj bývalý riaditeľ NAKA Peter Hraško, ktorý je od razie Očistec vo vyšetrovacej väzbe.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?