20. 04. 2021 09:23 , článok bol aktualizovaný 20. 04. 2021 14:29 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Rozhodnuté! Judita za brutálnu vraždu Tomáša (†16) strávi svoje najkrajšie roky vo väzení

Podľa svedkov sa zo sály ozýval veľký plač.

Obžalovaná Judita.
Obžalovaná Judita. Foto: TV Markíza

Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia slobody 12 rokov a štyri mesiace. Podľa obžaloby mala zavraždiť 16-ročného spolužiaka Tomáša 16. mája 2019 v jednom z bytových domov na sídlisku Vlčince v Žiline.

Novinárov do súdnej siene nepustili, rozsudok počúvali cez okno. Podľa svedkov sa zo sály ozýval veľký plač. Juditin otec odišiel z pojednávacej miestnosti.

Otec Tomáša prišiel na odvolací súd v Žiline.
Otec Tomáša prišiel na odvolací súd v Žiline. Foto: TV Markíza
 

V polovici mája minulého roku privolali záchranné zložky k dobodanému 16-ročnému Tomášovi na žilinské sídlisko. Mladík mal na tele najmenej 49 bodnorezných rán, krvavému útoku na mieste podľahol. Záchranári z miesta činu priviezli do nemocnice 16-ročnú Juditu s poraneniami na rukách. Prvé dni sa hovorilo o útoku tajomného odpočtára elektriny, no po krátkom čase obvinili z brutálneho činu práve Juditu. Ešte 27. novembra si vypočula rozsudok.

„Obžalovaná, mladistvá Judita Hana Konečná, je vinná. Bolo zistené, že extrémne vysoký počet bodných rán, ktoré obžalovaná mladistvému, poškodenému, zasadila a na miesto, kam tieto údery smerovali, ako aj intenzita, nasvedčujú surovému spôsobu spáchania," znie rozsudok okresného súdu Žilina.

Keď vtedy zaznel verdikt, Judita nedala najavo žiadne emócie. Jej mama plakala a otec zronene hľadel do zeme. Silné emócie boli v rodine nebohého Tomáša, jeho teta ronila slzy počas celého rozsudku. Rodičia na pojednávania nechodili.

Keďže išlo o brutálny útok, senát Judite, ako mladistvej, vymeral najvyšší možný trest. Juditin otec stále trvá na pôvodnom dcérinom príbehu. Vraj ich s Tomášom v osudný deň prepadol odpočtár a znalci aj s vyšetrovateľmi sú voči jeho dcére zaujatí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?