Mimoriadna správa
Na Slovensku pribudlo úmrtie, ktoré môže súvisieť s očkovaním
Viac v článku
01. 05. 2021 10:44 | BRATISLAVA/TASR

Po uvoľnení opatrení bude v Bratislave viac mestských policajtov. Prečítajte si, čo budú hlavne kontrolovať

Intenzívnejšie kontroly budú najmä v dňoch štvrtok, piatok a počas sobôt.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

S postupným uvoľňovaním protipandemických opatrení zažíva Bratislava vo svojich uliciach oveľa väčšie množstvo ľudí, ako tomu bolo počas posledných mesiacov. Upozornil na to bratislavský nočný primátor Martin Královič. Na tento trend bude reagovať aj mestská polícia, ktorá posilní svoje hliadky.

Prečítajte si aj: Na vlastnej koži sme si vyskúšali, ako obchodníci dodržujú opatrenia. Výsledok je katastrofálny

Královič podotýka, že pandémia na Slovensku neskončila a stále platia isté opatrenia a obmedzenia. Hliadky bratislavskej mestskej polície budú preto dozerať na dodržiavanie platných opatrení. Intenzívnejšie kontroly budú najmä v dňoch štvrtok, piatok a počas sobôt. "Hliadky sa budú prioritne zameriavať na kontrolu zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Budú dôsledne sledovať, aby podniky boli zatvorené v stanovený čas. Ľudí upozornia na blížiaci sa zákaz vychádzania a predchádzať budú združovaniu veľkých skupín osôb," priblížil vo videu na sociálnej sieti Královič.

Cieľom podľa jeho slov nie je zbytočne pokutovať či znepríjemňovať ľuďom život, ak to však bude nutné, policajné hliadky pristúpia aj k sankciám.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?