Live
Sledujte NAŽIVO: Minister Lengvarský a hlavný hygienik Mikas informujú o aktuálnych opatreniach
Sledujte tu
03. 05. 2021 06:00 | ŽARNOV/TV Markíza

Jánovi rozoberajú kaštieľ pred očami. Miestni v obci Žarnov vykrádajú tristoročnú pamiatku

Zlodeji chodia po celom objekte.

Kaštieľ v Žarnove.
Kaštieľ v Žarnove. Foto: TV Markíza

Zúfalý majiteľ kaštieľa v Žarnove nevie ako ďalej. Pred očami mu miestni postupne vykrádajú 300 rokov starú pamiatku. Mizne najmä strecha a do objektu zateká. Hoci už niekoľko previnilcov skončilo za mrežami, problémy neprestali.

Barokovo klasicistický kaštieľ je z roku 1722. Postavila ho ešte rodina Kóssovcov. Po tom, čo na konci 90. rokov zhorela strecha, objekt kúpil Ján Galkó a postupne ho opravuje. Hovorí, že nájazdy zlodejov začali približne pred rokom.

Nemá problém s tým, ak si niekto vezme zopár vecí, ale táto situácia je už vážna Zmizla mu časť medenej strechy, no zlodeji chodia po celom objekte.

Polícia sem vraj chodí ako na klavír. Niekoľkých zlodejov už chytili, no časom sa sem vždy vrátia.

„V tejto súvislosti polícia od začiatku minulého roka zaznamenala a objasnila osem prípadov. Dve osoby boli väzobne stíhané. Protiprávnych konaní sa dopustili miestni obyvatelia obce žijúci v blízkosti kaštieľa,“ priblížila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa polície to boli aj deti, rieši aj podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy. Na neďalekom dvore však o ničom nevedia.

V rodine sú a budú aj naďalej vykonávané príslušné opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v súčinnosti so spolupracujúcimi subjektmi," znie vyjadrenie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Medzitým však z kaštieľa naďalej ubúda.

Viac sa dozviete z reportáže Jozefa Demetera.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?