03. 05. 2021 10:25 | BRATISLAVA/TASR

Policajti upozorňujú na lovcov nehôd. Nenechajte sa nachytať

Svoj biznis si založili na využívaní stresovej situácie pri nehodách.

Nehoda na diaľnici medzi Trnavou a Nitrou.
Nehoda na diaľnici medzi Trnavou a Nitrou. Foto: facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Bratislavskí policajti upozorňujú vodičov na takzvaných lovcov nehôd. Ide o súkromné spoločnosti, ktoré si podľa polície svoj biznis založili na využívaní stresovej situácie pri nehodách.

„Lovci nehôd sa promptne dostavia na miesto nehody krátko po nej, a to s ponukou asistenčnej služby. Možno povedať, že ich výhodný biznis je založený na nešťastí iných. Nenaleťte im a buďte obozretní,“ vyzvala polícia. Tieto spoločnosti, ako tvrdí, sťažujú prácu záchranným zložkám.

„Dopravní policajti zaznamenali viacero prípadov, keď práve prítomnosť lovcov nehôd skomplikovala kvalitné zadokumentovanie dopravnej nehody,“ priblížili policajti. Poukazujú pritom, že počas dokumentácie nehody musia zabezpečiť, aby sa na mieste udalosti a v jej tesnej blízkosti nenachádzali cudzie vozidlá a osoby, ktoré by svojou prítomnosťou a pohybom mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky či zmariť alebo sťažiť dokumentovanie nehody. 

 

ZDROJ: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

„V prípade zistenia porušenia ustanovení zákona o cestnej premávke vodičmi a osobami poskytujúcimi takzvané asistenčné služby postupujú policajti v zmysle zákona o priestupkoch,“ deklaruje polícia. Asistenčné služby spojené s likvidáciou poistnej udalosti, zabezpečením odtiahnutia poškodeného vozidla sa nesmú podľa policajtov diať pod nátlakom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?